Prezes firmy nie chce "Kleru" w kinie: Nie po to kupiliśmy sprzęt, by rozpowszechniać pedofilię

Zarząd i prezes grupy Solbet zaprotestowali przeciwko wyświetlaniu w kinie w Solcu Kujawskim filmu "Kler". Zapowiadają, że zaprzestaną sponsorować miejscowe centrum kultury. Urząd Miasta odpowiada, że nie może "cenzurować polskiej kinematografii i narzucać mieszkańcom filmów".

W środę w sieci pojawiło się zdjęcie maila, jaki do urzędu gminy w Solcu Kujawskim miał wysłać zarząd produkującego beton komórkowy Solbetu i jego prezes Marek Małecki. Firmie nie spodobało się, że w lokalnym kinie ma być wyświetlany "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.

W związku z zamówionym repertuarem filmowym film pt. "Kler", który ma być wyświetlany na sprzęcie SOLBetu protestujemy przeciwko wyświetleniu. Jeżeli Pani Dyrektor wyświetli na sprzęcie Solbetowskim ten film nigdy nie otrzyma żadnego sponsoringu, i nigdy nie będzie Pani brana pod uwagę jako poważna osoba przez Dyrekcję i Zarząd SOLBETu. Nie po to zakupiliśmy sprzęt do wyświetlania filmów i wyposażyliśmy salę kinową, żeby Pani rozpowszechniała pedofilię, która jest nieprawdziwa. W filmie jest jeden aktor przebrany za pedofila i gra księdza. Czy w tak małym miasteczku jak Solec Kujawskim obniża Pani Dyrektor wartość religii i szerzy nieprawdziwy obraz kościoła. Zboczeńcy zdarzają się w kościołach, szkołach, domach kultury, teatrach i urzędach (pisownia oryginalna)

- czytamy w wiadomości. Na końcu widnieje podpis "Zarząd grupy Kapitałowej SOLBET, Prezes Zarządu Marek Małecki".

Solec Kujawski. Urząd potwierdza maila ws. "Kleru"

O wiadomość zapytaliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy Solec Kujawski. - Mogę potwierdzić, że mail o takiej treści z podpisem prezesa zarządu dotarł do urzędu - mówi rzecznik Zbigniew Stefański.

Czy była jakaś odpowiedź? - Została udzielona. Przedstawiciele władz samorządowych, czyli pani burmistrz, pan przewodniczący oraz pani dyrektor Soleckiego Centrum Kultury informują, że nie są uprawnieni do cenzurowania polskiej kinematografii i nie mogą narzucać mieszkańcom filmów, na które ci zechcą uczęszczać - dodaje rzecznik.

Pierwsze tego typu wydarzenie

Stefański potwierdził jednocześnie, że Solbet był sponsorem używanego w kinie projektora. Czy już wcześniej były próby ingerencji w repertuar kina? - Nic mi na ten temat nie wiadomo, do urzędu takie informacje, pisma czy maile nie trafiły - mówi Stefański.

O komentarz zwróciliśmy się do firmy Solbet. Czekamy na odpowiedź.

Sonda: Co Polacy myślą o "Klerze" Smarzowskiego po pokazie?

Więcej o:
Komentarze (440)
Solec Kujawski. Prezes firmy chce zakazać "Kleru" w kinie. Władze: Nie możemy cenzurować polskiej kinematografii
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 169 razy 165

  Nie chce pokazywać filmu o księżach, bo nie chce szerzyć pedofilii? Takiego ataku na kościół to się nie spodziewałem...

 • pysio62

  Oceniono 145 razy 137

  Firma Solbet, i jakis "inteligentny inaczej" Malecki. Zapamietac i wyciagnac wnioski.

 • owca888

  Oceniono 103 razy 101

  To są jaja jak sterowce, jak mawia mój kolega.
  Sądząc po wysublimowanej polszczyźnie, zarząd grupy kapitałowej Solbetu" to pan Janusz z panem Zenkiem siedzący w pierwszej ławce na mszy w niedzielę, ale uciekający od płacenia podatków wszelkimi sposobami. :)

 • antropoid

  Oceniono 92 razy 88

  FILM i tak ma rewelacyjną reklamę :))) Smarzol nie mógłby sobie wymarzyć lepszej, niż wściekłość rozmodlonych (na pokaz) hipokrytów.

  Nic tak nigdy bigotów nie wkurzało - jak PRAWDA.

 • xegar

  Oceniono 89 razy 85

  Sprytny sposób na wycofanie się ze sponsoringu. Zważywszy na popularność filmu, może on zarobić na projektor sam, bez pomocy sponsora.

 • pamejudd

  Oceniono 66 razy 62

  Najbardziej bawi mnie koślawa treść tego maila. Co za matoł bez szkoły - prawdziwa twarz biznesu III RP :D

 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 57 razy 57

  Dzieci gwałcą księży, a film piętnujący pedofilię rozpowszechnia pedofilię.

  Alternatywna rzeczywistość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX