Pogoda długoterminowa. Jaka będzie nadchodząca zima? Więcej deszczu niż śniegu

Pogoda długoterminowa. Zima 2018/2019 zapowiada się najpierw wyjątkowo łagodnie, a potem wyjątkowo mroźnie. Pierwsze ochłodzenie nadejdzie już w listopadzie.

Zima w tym roku będzie zmienna. Zgodnie z informacjami podanymi na AccuWeather pierwsze przymrozki prognozowane są pod koniec listopada. W nocy temperatura spadnie poniżej zera, za dnia podniesie się zaledwie o kilka stopni Celsjusza. Pozytywnie zaskoczą nas okresowe przejaśnienia zapowiadana na pierwszy tydzień i ostatnie dni listopada.

Pogoda długoterminowa. Jaka będzie zima w grudniu?

Grudzień zapowiada się nad wyraz ciepło. Pierwsze dwa tygodnie ostatniego miesiąca w roku będą dość słoneczne i możliwe, że w grudniu słupki pokażą nawet 7 stopni Celsjusza. Przez ten czas może padać deszcz.

Minusowych temperatur możemy spodziewać się dopiero w połowie grudnia. Wtedy też z nieba może spaść pierwszy śnieg w nadchodzącym sezonie zimowym. Białego puchu ma być jednak niewiele.

Pogoda. Zima w styczniu będzie mroźna

Pogoda w styczniu 2019 roku ma stać się wyjątkowo mroźna. Według stacji LaMeteo.org będzie to wynikiem wysokiego ciśnienia, jakie przybędzie do Europy znad Atlantyku. Mrozy mają trwać od dwóch do trzech tygodni. Oprócz niskich temperatur możemy spodziewać się również opadów śniegu. Na razie te prognozy pogody nie są jednak zbyt pewne.

Zima to najgorszy czas dla kierowców, dlatego te kilka rzeczy zawsze warto mieć w aucie