Niedziele handlowe 2018. Czy zbliżająca się niedziela to niedziela wolna od handlu?

Czy najbliższa niedziela została objęta zakazem handlu? To, czy 14 października jest niedzielą handlową, możemy sprawdzić w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele.

Niedziele handlowe stały się częścią naszej rzeczywistości w marcu tego roku. Od tamtej pory musimy pamiętać albo sprawdzać, czy zbliżająca się niedziela jest niedzielą handlową, czy też nie. Jak to jest w tym tygodniu?

Niedziele handlowe - październik 2018. Kiedy najbliższa niedziela handlowa?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niedziele handlowe w 2018 roku wypadają dwa razy w miesiącu. Z reguły są to pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca, za wyjątkiem tych miesięcy w czasie których obchodzimy Boże Narodzenie bądź Wielkanoc. Czy w takim razie 14 października to niedziela handlowa? Odpowiedź brzmi: nie. Na najbliższą niedzielę handlową będziemy musieli poczekać do końca miesiąca, a więc do 28 października.

Niedziela niehandlowa a zakupy. Gdzie można coś kupić pomimo zakazu?

Ograniczenie handlu w niedziele dotyczy tylko niektórych branż. Zakaz ten widoczny jest najbardziej w supermarketach - niektóre z nich, np. sklepy sieci Lidl czy Biedronka, są czynne dłużej w inne dni tygodnia. Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie jest jednak istotny dla pracowników 32 branż. Oznacza to, że bez względu na to, czy w danym tygodniu wypada niedziela handlowa czy też nie, możemy coś kupić m.in. w aptece, kwiaciarni, piekarni, na stacji benzynowej czy też w placówce pocztowej.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (12)
Niedziele handlowe 2018. Czy 14 października to niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • mp102

  Oceniono 3 razy 3

  Jakie my mamy tępe społeczeństwo, że co tydzień trzeba im przypominać. Czy to jest niedziela handlowa? Jedno zdanie i trzy wyjątki, kuźwa naprawdę tak ciężko. Brak tylko jeszcze artykułu czy zmieniamy czas? oraz Czy należy ci się 500+?

 • swiroslaw_klamczynski

  Oceniono 2 razy 2

  UZ-boot znowu nadaje informacje dla debili :D

 • Oceniono 2 razy 2

  My bezdomni z Dworca Centralnego ,nieposiadający internetu ządamy ogłoszenia niniejszych informacji 3 razy dziennie każdego dnia przed komunikatem o rozkładzie jazdy pociągów- przewodniczący NFZ z Solidarność bezdomnych Dworca Centralnego

 • 45rtg

  Oceniono 3 razy 1

  Wszystkich zastanawiających się, po co te artykuły informuję, że nie można odpuścić frontu walki ideologicznej i trzeba ustawicznie przypominać elektoratowi, że jest sam, jest słaby, idzie zima i czekają go ponure, głodne niedziele i brak możliwości zaspokojenia najbardziej podstawowych potrzeb, od którego może go uratować tylko Wyborcza i jej polityczne zaplecze, które jest mądre i zaopiekuje się nie mogącymi się odnaleźć w brutalnie zniszczonej rzeczywistości ludźmi, mimo, że Polska w Ruinie.

 • kann2

  Oceniono 3 razy 1

  O, znowu pojawia się UZ w piątek. Przez dwa tygodnie w piątek nie było, tylko w czwartek, sobotę i niedzielę. Czyżby Biedronka i Lidl upomnieli się o swoje?

 • tomtg123

  Oceniono 3 razy 1

  OK, dzięki. A jak ktoś chce, żeby wszystkie były przymusowo wolne - to niech głosuje na PiS, przypominam że tak jest w projekcie tych sku...synów, pozdro.

 • jazonz68

  Oceniono 1 raz 1

  Po cholerę w ogóle takie artykuły? Przecież wiadomo, że handlowe są pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca więc 14-ty nijak ani jedną ani druga być nie może.

 • dante_waw

  Oceniono 2 razy 0

  Jeż najczęściej penetruje teren w bezpośredniej bliskości swojego dobrze zakamuflowanego gniazda tj. w promieniu 200–300 m od niego, drepcząc wokół szybkimi kroczkami. Węsząc, zawsze starannie sprawdza drogę przed sobą. Oprócz wyśmienitego słuchu i węchu ma również łatwość uczenia się nowych zachowań i nawyków. Nie lubi wody, ale w potrzebie bardzo dobrze pływa i śmiało pokonuje różnego rodzaju przeszkody terenowe, wspinając się na nie. Ma bardzo dobrze rozwinięty zmysł smaku, jest wybredny, ponieważ jeżeli zje lub powącha coś niedobrego – drażniącego natychmiast opluwa swoje kolce białą pianą ze śliny. Jest płochliwy i w razie realnego zagrożenia zwija się w szczelną kolczastą kulę. Stąd wzięło się powiedzenie zabierać się jak pies do jeża – drapieżnik, który tego próbuje, ma niezwykle trudne zadanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX