Potrącenie chłopca przez radiowóz z kolumny Dudy. Prokuratura w Oświęcimiu umarza sprawę

Prokuratura w Oświęcimiu zdecydowała, że umorzy śledztwo ws sprawie potrącenia 9-latka przez radiowóz z kolumny prezydenta Andrzeja Dudy. - Czyn ten nie wyczerpuje znamion przestępstwa - powiedział TVN 24 prokurator Mariusz Słomka.

Jak poinformowała prokuratura, śledczy dysponowali pełną dokumentacją, dotyczącą potrącenia 9-latka na przejściu dla pieszych w Oświęcimiu. Chłopca potrącił radiowóz należący do kolumny Andrzeja Dudy.

- Naruszona została jego nietykalność - to jest powierzchowny uraz podudzia lewego - powiedział w rozmowie z TVN 24 prokurator Mariusz Słomka. - Czyn ten nie wyczerpuje znamion przestępstwa. W związku z tym zostanie wydane postanowienie o umorzeniu śledztwa przed jego wszczęciem - dodał. Umorzenie sprawy ma nastąpić jeszcze dzisiaj. Rodzice 9-latka mają tydzień, by złożyć zażalenie na tę decyzję.

Potrącenie chłopca w Oświęcimiu

Do potrącenia chłopca doszło w czwartek po południu na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Słowackiego w Oświęcimiu. Andrzej Duda przybył do miasta, by spotkać się z mieszkańcami.

- Samochód policyjny, który poruszał się w kolumnie, którą jechaliśmy, potrącił bardzo delikatnie dziecko, które wybiegło przed ten samochód. Pan prezydent od razu zareagował, zatrzymał kolumnę, wybiegł do dziecka, wezwano karetkę - relacjonował zdarzenie rzecznik Dudy Błażej Spychalski.