Potrącenie chłopca przez radiowóz z kolumny Dudy. Prokuratura w Oświęcimiu umarza sprawę

Prokuratura w Oświęcimiu zdecydowała, że umorzy śledztwo ws sprawie potrącenia 9-latka przez radiowóz z kolumny prezydenta Andrzeja Dudy. - Czyn ten nie wyczerpuje znamion przestępstwa - powiedział TVN 24 prokurator Mariusz Słomka.

Jak poinformowała prokuratura, śledczy dysponowali pełną dokumentacją, dotyczącą potrącenia 9-latka na przejściu dla pieszych w Oświęcimiu. Chłopca potrącił radiowóz należący do kolumny Andrzeja Dudy.

- Naruszona została jego nietykalność - to jest powierzchowny uraz podudzia lewego - powiedział w rozmowie z TVN 24 prokurator Mariusz Słomka. - Czyn ten nie wyczerpuje znamion przestępstwa. W związku z tym zostanie wydane postanowienie o umorzeniu śledztwa przed jego wszczęciem - dodał. Umorzenie sprawy ma nastąpić jeszcze dzisiaj. Rodzice 9-latka mają tydzień, by złożyć zażalenie na tę decyzję.

Potrącenie chłopca w Oświęcimiu

Do potrącenia chłopca doszło w czwartek po południu na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Słowackiego w Oświęcimiu. Andrzej Duda przybył do miasta, by spotkać się z mieszkańcami.

- Samochód policyjny, który poruszał się w kolumnie, którą jechaliśmy, potrącił bardzo delikatnie dziecko, które wybiegło przed ten samochód. Pan prezydent od razu zareagował, zatrzymał kolumnę, wybiegł do dziecka, wezwano karetkę - relacjonował zdarzenie rzecznik Dudy Błażej Spychalski.

Więcej o:
Komentarze (230)
Potrącenie chłopca przez radiowóz z kolumny prezydenta. Sprawa umorzona
Zaloguj się
 • gregviii

  Oceniono 26 razy 24

  Ci sami co wypadek szydło rozpatrują?
  Tutaj to dali radę w parę dni... bo tamta sprawa to jakiś żart jest.

 • dziecko.marca

  Oceniono 39 razy 21

  Nowe pojęcia:
  delikatne potrącenie prezydenckie,
  dobry dotyk księdza...

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 22 razy 18

  No ten PiS to ludzkie pany. Szkoda by bylo przeciez wsadzac to dziecko do wiezienia, bo przeciez pewnie tylko niechcacy uderzyl w radiowoz.

 • mietek1910

  Oceniono 21 razy 17

  Te matoły jeżdżą jakby na każdym rogu czaił się jakiś zamachowiec z karabinem albo granatem, walą ze 120 przez miasto, znaki się nie liczą, myślą że są jakimiś prze ch..jami.

  Dają niby taką ochronę prezydentowi ale o dziwo nie ma procedury(?) żeby ten nie wysiadał z auta w takich sytuacjach ("prezydent zatrzymał kolumnę, wybiegł do dziecka") bo co gdyby akurat właśnie w podobny sposób jakiś zamachowiec bądź grupa zaplanowała zamach?

 • autonomy

  Oceniono 16 razy 14

  To było do przewidzenia. Jaki rząd taki sąd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX