Nie żyje Piotr Pawłowski. Prezes Fundacji Integracja miał 52 lata

Nie żyje Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracji. Miał 52 lata. "Od 25 lat był aktywnym działaczem na rzecz likwidacji barier" - czytamy na stronie fundacji.

4 października Fundacja Integracja prosiła o duchowe wsparcie dla Piotra Pawłowskiego, założyciela i prezesa, który trafił tego dnia do szpitala.

Od ponad 25 lat był aktywnym dziennikarzem, działaczem społecznym, pracującym na rzecz likwidacji barier architektonicznych, cyfrowych, społecznych i prawnych. Był ambasadorem przemian społecznych w naszym kraju. Twórcą i prezesem Fundacji Integracja i Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji

- czytamy na stronie Fundacji. Integracja poinformowała, że Pawłowski zmarł 8 października. Pawłowski w 1982 roku niefortunnie skoczył do wody, po wypadku poruszał się na wózku.

"Choć po niefortunnym skoku do wody od 36 lat poruszał się na wózku, był wulkanem energii, którą dosłownie zarażał innych. Pomysłów zawsze było więcej niż czasu na ich realizowanie" - czytamy na portalu niepelnosprawni.pl.

To Pawłowski był pomysłodawcą programu "Polska bez barier", a także sieci Centrów Integracja. To także twórca platformy dla środowisk osób z niepełnosprawnościami, na który składają się: magazyn "Integracja", portal niepelnosprawni.pl oraz program TV "Misja Integracja".

Piotr Pawłowski otrzymał też wiele nagród i wyróżnień, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Rzecznika Praw Obywatelskich; Medal Rzecznika Praw Dziecka; Medal Komisji Edukacji Narodowej; Medal Polskiej Akademii Nauk.

Oni odeszli od nas w tym roku

Więcej o:
Komentarze (48)
Nie żyje Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja
Zaloguj się
 • errorem

  Oceniono 49 razy 27

  To bardzo smutna wiadomość.
  Widywałem pana Piotra Pawłowskiego w telewizji. Zawsze robiła na mnie wrażenie Jego ogromna kultura osobista, inteligencja, skromność i wrażliwość.
  To d uża strata dla polskiego życia publicznego.

 • pendula22

  Oceniono 19 razy 19

  Dobrzy ludzie, niosący pomoc innym; zawsze odchodzą zbyt szybko. A na dodatek nie widać nikogo, kto tak wiarygodnie mógłby ująć się publicznie za osobami z niepełnosprawnościami.

 • puuchatek

  Oceniono 44 razy 16

  Poznałem go kiedyś. Wspaniały człowiek, który własną tragedię i niepełnosprawność potrafił wykorzystać do pomocy innym. Pogodny, uśmiechnięty, nigdy się nad sobą nie użalał. Robił wspaniałą robotę.

  RIP

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 43 razy 13

  Przykra informacja. Odszedł człowiek pracowity i oddany sprawie niepełnosprawnych. Jeśli nie ON, to kto teraz to pociągnie?

 • Jok Jok

  Oceniono 12 razy 12

  Piotra poznałam w 2000 roku. Wspaniały człowiek, dzielny, twardy, ale i wielkiego serca i mądrości. Będzie Go wszystkim bardzo brakowało...

 • abcacy

  Oceniono 9 razy 9

  To był dobry człowiek, żal, że tacy odchodzą.

 • wroclawianka9

  Oceniono 19 razy 9

  >Doktorant Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, w 1994r. założył magazyn "Integracja"- największe pismo o tej tematyce w Polsce, inicjator ustawy o wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnością. Uczestniczył także w pracach nad przyjęciem przez Polskę konwencji ONZ dotyczącej praw osób niepełnosprawnościami<. Był pomysłodawcą wielu głośnych kampanii społecznych -zwiększających świadomość obywatelską. Wikipedia podaje też, że prywatnie był miłośnikiem malarstwa – malował ustami, należał do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami. Imponujący życiorys. Bardzo ważna osoba dla budowania nowej Polski, po przemianie ustrojowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX