Nie żyje Piotr Pawłowski. Prezes Fundacji Integracja miał 52 lata

Nie żyje Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracji. Miał 52 lata. "Od 25 lat był aktywnym działaczem na rzecz likwidacji barier" - czytamy na stronie fundacji.

4 października Fundacja Integracja prosiła o duchowe wsparcie dla Piotra Pawłowskiego, założyciela i prezesa, który trafił tego dnia do szpitala.

Od ponad 25 lat był aktywnym dziennikarzem, działaczem społecznym, pracującym na rzecz likwidacji barier architektonicznych, cyfrowych, społecznych i prawnych. Był ambasadorem przemian społecznych w naszym kraju. Twórcą i prezesem Fundacji Integracja i Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji

- czytamy na stronie Fundacji. Integracja poinformowała, że Pawłowski zmarł 8 października. Pawłowski w 1982 roku niefortunnie skoczył do wody, po wypadku poruszał się na wózku.

"Choć po niefortunnym skoku do wody od 36 lat poruszał się na wózku, był wulkanem energii, którą dosłownie zarażał innych. Pomysłów zawsze było więcej niż czasu na ich realizowanie" - czytamy na portalu niepelnosprawni.pl.

To Pawłowski był pomysłodawcą programu "Polska bez barier", a także sieci Centrów Integracja. To także twórca platformy dla środowisk osób z niepełnosprawnościami, na który składają się: magazyn "Integracja", portal niepelnosprawni.pl oraz program TV "Misja Integracja".

Piotr Pawłowski otrzymał też wiele nagród i wyróżnień, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Rzecznika Praw Obywatelskich; Medal Rzecznika Praw Dziecka; Medal Komisji Edukacji Narodowej; Medal Polskiej Akademii Nauk.

Oni odeszli od nas w tym roku

Więcej o: