Niedziele handlowe 2018. Czy 14 października będziemy mogli zrobić zakupy?

Czy zbliżająca się niedziela to niedziela handlowa? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w kalendarzu niedziel handlowych.

Z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele wynika, że 14 października nie jest niedzielą handlową. Oznacza to, że zamknięte będą zarówno supermarkety, np. Biedronka, Lidl czy Tesco, ale także większość sklepów znajdujących się na terenie galerii handlowych.

Niedziele handlowe - październik 2018. Kiedy wypada następna niedziela handlowa?

Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych na rok 2018, niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu. Są to zazwyczaj pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca, co oznacza, że na kolejną niedzielę handlową będziemy musieli poczekać jeszcze ponad dwa tygodnie, do 28 października.

Niedziele handlowe i niehandlowe. Kogo nie obowiązuje zakaz handlu w niedziele?

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele zawiera listę 32 typów sklepów, które mogą być otwarte zarówno w niedziele handlowe, jak i niehandlowe. Są to m.in. apteki, piekarnie, kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami czy z dewocjonaliami. Zarówno w niedziele handlowe, jak i niedziele niehandlowe możemy zrobić zakupy także na stacjach benzynowych, w punktach pocztowych, a także w tych sklepach, w których w niedziele sprzedaje sam właściciel. Zakaz handlu w niedziele nie dotyczy także punktów gastronomicznych,  instytucji kultury oraz przedsiębiorstw z branży turystycznej.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (20)
Niedziele handlowe 2018. Czy 14 października to niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 6 razy 2

  :).. a wiec jest czwartek!!!!.... cotygodniowa zabawe w otwarte/nieotwarte uwazam za otwarta :)

 • chi-neng

  Oceniono 5 razy 1

  www.youtube.com/watch?v=KPrf-svWUAQ

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 0

  Zaczyna się to już w czwartek rano - "niedziele handlowe"! I tak do niedzieli włącznie dwa "artykuły" dziennie!!! Są to główne wiadomości na gazecie.pl. przez cztery dni. Dramat!!! Chodzi o wierszówkę dla UZ? Czy o kasę dla portalu? Z Biedronki czy tam innego Auchana?

 • kann2

  Oceniono 6 razy 0

  Kapuśniak na żeberkach

  1. Żeberka zalewamy wodą(do 3/4 wysokości garnka). Dodajemy ziele angielskie, liście laurowe i kminek. Zagotowujemy i gotujemy na wolnym ogniu ok. 35-40 minut - dopóki żeberka nie zmiękną.
  2. Ziemniaki kroimy w kostkę, podobnie seler. Pietruszkę również kroimy na mniejsze kawałki. Marchewkę ścieramy na tarce na grubych oczkach. Wszystkie warzywa dodajemy do garnka. Gotujemy całość na małym ogniu ok. 15 minut.
  3. Gdy ziemniaki zmiękną dodajemy kapustę, którą wcześniej kroimy na mniejsze kawałki. Gotujemy kolejne 10 minut.
  4. Na patelni podsmażamy pokrojony surowy boczek, a następnie kiełbasę. Gdy się podsmażą, dodajemy do zupy.
  5. W tym czasie siekamy cebulę i podsmażamy na patelni. Gdy się ładnie zeszkli, dodajemy mąkę i zasmażamy ok. 2-3 minut. Zasmażkę dodajemy do zupy i dokładnie mieszamy.
  6. Doprawiamy solą, pieprzem i majerankiem do smaku i gotujemy jeszcze 3-4 minuty.

  (przepis na 5 litrowy garnek) :)

 • dante_waw

  Oceniono 4 razy 0

  Właściwym podłożem do uprawy pieczarki jest słomiasty koński obornik, poddany procesowi fermentacji. Podczas fermentacji następuje rozwój mikroorganizmów, które przekształcają obornik w podłoże odpowiednie dla wzrostu pieczarki. W poszczególnych etapach produkcji podłoża powstają pryzmy, posiadające dodatek nawozu kurzego (tzw. kurzaku), odpowiedniej ilości wody oraz gipsu. Najmniejsza ilość obornika zapewniająca prawidłowy przebieg procesu fermentacji wynosi 1,5 t.

  Z tego względu przygotowanie podłoża w warunkach amatorskich może stanowić problem. W tym przypadku lepiej posłużyć się gotowym podłożem zakupionym w pobliskiej pieczarkarni. Pieczarki będące organizmami cudzożywnymi czerpią z podłoża wodę oraz substancje budulcowe, których źródłem są celuloza i lignina, aminokwasy oraz lipidy.

 • supertiumacz

  Oceniono 6 razy 0

  Lokowania produktu ciąg dalszy.

  Zaraz zwymiotuję...

 • kann2

  Oceniono 7 razy -1

  Czy Biedronka, Lidl i Tesco zapłaciły za wymienianie ich nazw w tych bzdurnych tekstach publikowanych kilka razy w tygodniu? A jeśli tak, dlaczego tekst nie jest oznaczony jako sponsorowany?

 • c.t.k

  Oceniono 7 razy -1

  Z niecierpliwością czekałem na tę informację,a więc,niestety, znówu sunday is gloomy:(((((

 • 45rtg

  Oceniono 8 razy -2

  Czwartek, więc Wyborcza wznawia kampanię propagandową, żeby czasem wyborca nie zapomniał stałego przekazy, że żyje w okrutnym, bezdusznym, zniszczonym kraju, gdzie nie może zaspokoić swoich najbardziej podstawowych potrzeb, a przecież idzie zima i czekają go mroźne niedziele, w które nie kupi nawet wiaderka chudego węgla, by ogrzać kwilące dzieci i drżącą matkę staruszkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX