Dziupla, a w niej 125 "jednorękich bandytów". Śledczy: Nieautoryzowany serwis

Kryminalni zabezpieczyli 125 automatów do gier hazardowych o szacowanej wartości sięgającej nawet 1 500 000 złotych. Nielegalne urządzenia przechowywane były w domu i przyległych budynkach gospodarczych, na jednej z posesji powiatu oleskiego.

Kryminalni z komisariatu w Dobrodzieniu namierzyli posesję, gdzie mogły być przechowywane automaty do gier hazardowych. Aby potwierdzić swoje przypuszczenia, policjanci przygotowali się do przeszukania wytypowanych pomieszczeń. Był to dom jednorodzinny oraz przyległe budynki gospodarcze na terenie jednej z posesji powiatu oleskiego.

Okazało się, że wewnątrz domu oraz w przyległych budynkach gospodarczych ukrytych było 125 sprawnych automatów do gier hazardowych. Dodatkowo, mundurowi znaleźli tam kilkadziesiąt niekompletnych takich urządzeń, kilkanaście komputerów stacjonarnych oraz wiele innych podzespołów elektronicznych. Zabezpieczone komputery mogły być wykorzystywane także do wprowadzania oprogramowania do nielegalnych gier hazardowych.

Wartość zabezpieczonych automatów szacowana jest na 1 500 000 złotych. Śledczy podejrzewają, że na posesji, mógł odbywać się serwis nielegalnych urządzeń. Policjanci ustalili również tożsamość osób, które mogą mieć związek z tym przestępstwem. Teraz sprawą tą zajmują się funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu. Nielegalne posiadanie automatów do gier hazardowych zagrożone jest dotkliwą karą finansową oraz karą pozbawienia wolności do 3 lat. Sprawa jest rozwojowa.

W jaki sposób zabezpieczyć swój dom przed włamywaczem?

Więcej o: