Wrocław. Antyaborcyjne naklejki na przystankach. Zerwiesz i pokaleczysz się żyletką

Na przystankach we Wrocławiu pojawiły się antyaborcyjne naklejki. Obecność takich materiałów w przestrzeni publicznej nie jest czymś rzadkim, ale tym razem rozwieszający zadbał o zabezpieczenie przed zerwaniem. Pod warstwą papieru ukryte zostały ostrza do golenia.

Sprawę, jeden z czytelników "Gazety Wrocławskiej", opisał w liście opublikowanym przez dziennik. Według autora za antyaborcyjnymi naklejkami we Wrocławiu stoi ONR. "Naklejki te nie tylko odznaczają się obrzydliwymi treściami jak martwe, rozerwane na części płody, ale też stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla osób postronnych. Ktoś, kto rozkleja je w mieście zadbał, żeby nie było możliwe ich bezpieczne usunięcie z przestrzeni publicznej" - czytamy.

Wrocław. Naklejki antyaborcyjne, a pod spodem żyletka

Jakie to zabezpieczenie? Otóż autor listu po zerwaniu naklejki zobaczył przyklejone od spodu ostrze z maszynki do golenia. "Gdybym chwycił ją inaczej, bardzo możliwe, że spowodowałoby to poważne obrażenia, których mnie udało się uniknąć" - pisze czytelnik zwracając się do innych mieszkańców, by byli ostrożni. 

Sprawa trafiła na policję. - Do jednego z naszych komisariatów zgłosiła się osoba w tej sprawie. Weryfikujemy zgłoszenie, które wpłynęło, sprawdzamy, czy to rzeczywiście miało miejsce i kto ewentualnie jest za nie odpowiedzialny - mówi w Gazeta.pl asp. szt. Łukasz Dutkowiak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. 

Policja przyznaje, że sprawa jest świeża i nie podaje wielu informacji. Trudno więc też powiedzieć, co może grozić osobie, które naklejała materiały z żyletkami. Zależy to m.in. od tego, czy ktoś się zranił ostrzem.

Więcej o: