Dworczyk o dyskusji ws. zniesienia obowiązkowych szczepień: Burza w szklance wody

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk w "Salonie politycznym Trójki" odniósł się do ostatniej dyskusji, dotyczącej projektu ustawy wniesionego do Sejmu przez ruch antyszczepionkowców oraz wczorajszego głosowania, które odbyło się podczas posiedzenia sejmowego. "Burza w szklance wody" - powiedział.

Michał Dworczyk nie był obecny na sali plenarnej podczas wczorajszego głosowania nad projektem ustawy dotyczącym zniesienia obowiązku wykonywania szczepień. Jak wyjaśnił w rozmowie z Beatą Michniewicz, był w tym czasie w Wojskowym Instytucie Medycyny na rozpoczęciu roku akademickiego i odczytywał list premiera.

Zaznaczył jednak, że jego opinia nie różni się od opinii większości polityków z jego partii. Słowa części lekarzy, że posłowie powinni powstrzymać się od głosowania projektów typu "ziemia jest płaska", które przywołała dziennikarka, skomentował: - Było dużo emocji, głównie w mediach, a wydaje mi się, że ta sprawa nie była aż tak drażliwa i tak ważna, żeby poświęcać jej tyle czasu. - Całą dyskusję nazwał "burzą w szklance wody".

Czego chcą antyszczepionkowcy?

Do Sejmu na początku wakacji wpłynął projekt obywatelski ustawy wniesiony przez tzw. ruch antyszczepionkowców, w którym przeciwnicy szczepień proponują zniesienie obowiązku ich wykonywania. Dwa dni temu odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy. Wczoraj posłowie zdecydowali, że nie zostanie on odrzucony, a przekazany dalej - do prac w komisji sejmowej ds. rodziny.

Zgodnie z informacjami "Rzeczpospolitej", posłowie PiS nie chcą zlikwidowania obowiązku szczepień, a przeformułowania ich kalendarza tak, aby dzieci je otrzymywały nawet po 2. roku życia.

Więcej o:
Komentarze (14)
Dworczyk skomentował dyskusję wokół zniesienia obowiązkowych szczepień: Burza w szklance wody
Zaloguj się
 • logedout

  Oceniono 10 razy 4

  Człowiek który w piwnicy zamieszkałego bloku trzyma kilkadziesiąt kg niewybuchów powinien się leczyć, a w Banana Republic of Woland jest szefem kancelarii premiera.

 • loneman

  Oceniono 6 razy 4

  Ten dopiero jak cos powie to jakby szambo zabulgotalo i ciemno sie robi na ekranie...
  Po wybuchu epidemii i smierci z powodu tych "niegroznych" wg frajerow chorob szybko okaze sie czy to byla "zbedna" dyskusja i opor srodowiska lekarskiego !!

 • gragos

  Oceniono 18 razy 4

  Burza w szklance wody? Arogancja, ignorancja i zgniły oportunizm panie Dworczyk. A własne dzieci zaszczepione, czy liczy Pan na bożą opiekę.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 3 razy 3

  Życzę temu "panu" rzeżączki.
  No i tyfusu z odrą w tle.
  Ksiądz wypisze mu receptę z modlitwą i litanią.
  Nie ważne, czy się wyleczy, czy zejdzie.
  Ważne, że ksiądz nie będzie stratny i za pochówek skasuje kwotę.

 • Gar Gur

  Oceniono 2 razy 2

  Nikomu nie zycze chroby ale....ciekaw jesrem ..co sie stanie jesli....

 • Kris Kros

  Oceniono 22 razy 2

  ja bym wprowadził zakaz szczepień, zakaz aborcji i zakaz edukacji - zgodnie z nauką kościoła. Wtedy Polska będzie wzorowym krajem ludzi cichych, ciemnych i maluczkich

 • dar61

  Oceniono 3 razy 1

  Czyli szefunio nie potwierdza ani nie zaprzecza, że chodziło o zamącenie szklanki, by świeży męt zasłonił jego pracodawcy męty sprzed lat?
  Nic nowego pod PiSem.

  ****
  Kiedyż, ach, kiedyż się tutejsze grono redakcyjne ODUCZY tego błędu:
  '...Zgodnie z informacjami [„]Rzeczpospolitej”, posłowie PiS nie chcą...'
  >>> „Rzeczpospolitej" posłowie... [BEZ PRZECINKA]

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 13 razy 1

  nie szczepcie się, ale w przypadku zachorowania LECZENIE NA WŁASNY KOSZT z zakazem żebrania w internecie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX