"Żona ma obowiązki, także współżycia". Ksiądz w TVP o konflikcie rodzinnym

W ostatniej "Sprawie dla reportera" w TVP1 jednym z komentujących konflikt rodzinny opisywany w programie był ksiądz. Stwierdził on, że kobieta ma obowiązek współżycia z mężem, nawet po mastektomii.

"Sprawa dla reportera" Elżbiety Jaworowicz, wyemitowana 4 października, dotyczyła m.in.konfliktu między panem Mikołajem Prokopiukiem z okolic Hajnówki a jego byłą żoną, Ludmiłą Prokopiuk. Głównym problemem była nieumiejętność porozumienia się w kwestii majątku, jednak - przy okazji - para rzucała na siebie wzajemnie kolejne oskarżenia.

Wśród nich pojawił się wątek intymnych problemów małżeńskich. Pani Ludmiła przedstawiła dziennikarce dowód na to, że od 2006 roku mąż odciął jej dostęp do konta bankowego, przez co nie mogła swobodnie korzystać z ich wspólnych pieniędzy. Według kobiety, która chorowała wcześniej na raka i została poddana mastektomii, przyczyną było to, że "nie obsługiwała pana w łóżku" (żona pana Mikołaja po rozwodzie zwraca się do niego per "pan").

Wątek ten powrócił podczas dyskusji w studio. Wtedy właśnie ksiądz Stanisław Jurczuk wypowiedział kontrowersyjne słowa. - Nie mogę zrozumieć, że pani mówi do męża, że mąż źle panią traktował, bo pani go nie obsługiwała w łóżku. Pani jako żona ma obowiązki, także i współżycia - stwierdził. 

Czytaj więcej: Jarosław Kaczyński w rozmowie z Danutą Holecką: Konfederacja złego działa w Polsce z wielką siłą

Jaworowicz: Ksiądz "troszeczkę przesadził"

Słowa te wywołały w studio poruszenie. Prowadząca program Elżbieta Jaworowicz stwierdziła, że ksiądz "troszeczkę przesadził". W obronie byłej żony pana Mikołaja wystąpiła też zaproszona do programu Ewa Minge, która od trzech lat prowadzi Dom Życie, do którego trafiają osoby onkologicznie chore, również kobiety z rakiem piersi. - To, co przeżywają kobiety, poprzez utratę piersi, swojej kobiecości i to, co w ogóle, czyni rak, powoduje, że ona ma prawo czuć się wykorzystana i czuć, że obsługuje.

Wypowiedziała się też antropolog kultury dr Edyta Pagel. - Państwo uderzaliście w najbardziej czułe punkty. Pan uderzał w to, że żona z Panem nie współżyje, że jest leniwa, natomiast żona była chora. Wiemy, że doznała amputacji piersi. Z drugiej strony, pani przyczyniła się do tego, że sprzedano Pana krowy. W dokumentach jest uderzające zdanie: Sprzedała krowy, z którymi mogłem porozmawiać, bo nie miałem z kim - wyjaśniła dr Pagel.

Pan Mikołaj Prokopiuk nie zgadza się z zarzutami byłej żony, która uważa, że miał jej za złe, że z nim nie współżyła. - Ona kłamie - powiedział.

'Nie jesteśmy w telewizji. Proszę nie cenzurować!'. Debata o TVP zaczęła się od awantury

Więcej o:
Komentarze (403)
"Żona ma obowiązki, także współżycia". Ksiądz komentuje konflikt rodzinny w programie TVP
Zaloguj się
 • white_lake

  Oceniono 136 razy 122

  ale z jakiej racji ksiądz w takim programie??? co ma piernik do wiatraka?
  nie oburza mnie to, co powiedział, bo wiem, że kk zawsze na ten temat mówi to samo,
  ale wkurza mnie, że tępy klecha dostał w tv takie forum, żeby ten antykobiecy bełkot szerzyć,
  może pani Jaworowicz puknie się w głowę i na przyszłość będzie bardziej przytomna w doborze gości?

 • TheWierzbionek

  Oceniono 105 razy 87

  Baby to jednak durne są. KK to antykobieca od wieków instytucja mająca je za worki na sperme i żywe inkubatory, ewentualnie za podłogowe wycieruchy i służące (tym przecież zajmują się zakonnice) a mimo to wielbią i calują w lapska tych dobrodziejow. Syndrom sztokholmski?

 • oloros11

  Oceniono 131 razy 55

  ksieza - autorytety od wspolzycia i obowiazkow zony !!!!
  Polakow dymaja a oni krzycza jeszcze jeszcze !!!

 • ajnb

  Oceniono 57 razy 53

  No tak, ksiądz o współżyciu wie przecież dużo, więc dzieli się doświadczeniem. Ale, że to obowiązek jest? To ja całe życie w błędnym przekonaniu, bo myślałem, że to przyjemność.

 • bilbord0

  Oceniono 48 razy 32

  A jeśli mąż nie może, a żona ma potrzeby to musi być wyrozumiała, bo inaczej będzie nazwana ladacznicą.

 • kleopatra51

  Oceniono 38 razy 30

  Jak mąż przyniesie godziwe pieniążki, umyje się, obetnie paznokcie, wytnie włosy z nosa i uszu, zmieni bieliznę każdego dnia, wyleczy zęby, schudnie, przestanie śmierdzieć papierochami i wódą lub piwem, to wtedy o współżyciu można porozmawiać

 • pawelcs

  Oceniono 30 razy 30

  a nie jest przypadkiem twierdzenie urzędników pana Boga, że każde współżycie prowadzić powinno do poczęcia? Seks bez poczęcia jest grzechem... sam się czarny zamotał :-)

 • nietyp

  Oceniono 28 razy 24

  Oczywiście, ze ma obowiązek... Tak samo, jak i idzieci... Kiedy ksiądz ma ochotę się zrelaksować...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX