Poznań. Policja szuka mężczyzny w zielonej bluzie. Może mieć związek z zabójstwem nad Wartą

Policja w Poznaniu poszukuje mężczyzny, który może mieć związek z zabójstwem 75-letniej kobiety nad Wartą. Funkcjonariusze publikują zdjęcia i proszą o pomoc w identyfikacji potencjalnego sprawcy.

Ciało 75-letniej kobiety zostało odnalezione 19 września w pobliżu mostu św. Rocha w Poznaniu. Zabezpieczone przez policję nagrania z kamer monitoringu 16 września zarejestrowały mężczyznę, który może mieć związek z zabójstwem kobiety.

Poznań. Policja szuka mężczyzny, który może mieć związek z zabójstwem kobiety

Zaginięcie 75-latki zostało zgłoszone dwa dni wcześniej. Kobieta powiedziała wnukowi, że idzie na spacer.

Sekcja zwłok wykazała, że seniorka została uduszona. Miała obrażenia klatki piersiowej, żeber i narządów wewnętrznych.

Ze względu na charakter sprawy, policyjni śledczy postanowili opublikować nagrania, zaś Komenda Miejska Policji w Poznaniu wyznaczyła nagrodę za pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny.

Jak informuje Piotr Żytnicki z poznańskiej „Gazety Wyborczej”, z nagrań, które nie zostały opublikowane wynika, że 75-latka rozmawiała z mężczyzną, którego wizerunek opublikowała policja.

Mężczyzna z nagrania ma na sobie zieloną bluzę i czerwoną lub pomarańczową bluzkę oraz ciemne spodnie typu jeansy z dziurami. Jest krótko ostrzyżony. 

Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęć, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat jego pobytu prosimy o kontakt z policjantami prowadzącymi śledztwo, pod numerami telefonów 572 535 119 lub 607 684 942 - apeluje poznańska policja.

Więcej o: