Lewkówka: mężczyźni chcieli zakopać w żwirowni ponad 100 ton odpadów

We wtorek w województwie łódzkim policja zatrzymała kilka samochodów, które przewoziły ok. 100 ton śmieci nieznanego pochodzenia. Kierowcy pojazdów usłyszeli zarzuty.

We wtorek 2 października około północy policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego pojechali do żwirowni w Lewkówce w gminie Moszczenica. W wyrobiskach ziemi stały zaparkowane koparki oraz ciężarówki wypełnione odpadami nieznanego pochodzenia.

Kiedy kierowcy tych pojazdów zauważyli sygnał świetlny radiowozu, wyłączyli światła w ciężarówkach, wyskoczyli z nich i zaczęli uciekać, pozostawiając samochody na terenie żwirowni. 

Lewkówka. Kilku mężczyzn zawiozło odpady do żwirowni. Chcieli je zakopać

Czterech mężczyzn udało się zatrzymać jeszcze na miejscu zdarzenia. Dwie kolejne osoby zostały złapane kilka godzin później. Okazało się, że kierowcy ciężarówek przywieźli odpady komunalne, które chcieli wysypać w żwirowni.

Zadaniem kierowców koparek było natychmiastowe zakopanie przywiezionych śmieci. Służby ochrony środowiska i instytucje odpowiedzialne za zabezpieczenie odpadów zostały powiadomione o zaistniałej sytuacji.

Pięciu zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzut nieodpowiedniego postępowania z substancjami zagrażającymi ludziom i środowisku. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: