Lewkówka: mężczyźni chcieli zakopać w żwirowni ponad 100 ton odpadów

We wtorek w województwie łódzkim policja zatrzymała kilka samochodów, które przewoziły ok. 100 ton śmieci nieznanego pochodzenia. Kierowcy pojazdów usłyszeli zarzuty.

We wtorek 2 października około północy policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego pojechali do żwirowni w Lewkówce w gminie Moszczenica. W wyrobiskach ziemi stały zaparkowane koparki oraz ciężarówki wypełnione odpadami nieznanego pochodzenia.

Kiedy kierowcy tych pojazdów zauważyli sygnał świetlny radiowozu, wyłączyli światła w ciężarówkach, wyskoczyli z nich i zaczęli uciekać, pozostawiając samochody na terenie żwirowni. 

Lewkówka. Kilku mężczyzn zawiozło odpady do żwirowni. Chcieli je zakopać

Czterech mężczyzn udało się zatrzymać jeszcze na miejscu zdarzenia. Dwie kolejne osoby zostały złapane kilka godzin później. Okazało się, że kierowcy ciężarówek przywieźli odpady komunalne, które chcieli wysypać w żwirowni.

Zadaniem kierowców koparek było natychmiastowe zakopanie przywiezionych śmieci. Służby ochrony środowiska i instytucje odpowiedzialne za zabezpieczenie odpadów zostały powiadomione o zaistniałej sytuacji.

Pięciu zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzut nieodpowiedniego postępowania z substancjami zagrażającymi ludziom i środowisku. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (20)
Lewkówka: mężczyźni chcieli zakopać w żwirowni ponad 100 ton odpadów
Zaloguj się
 • emeni

  Oceniono 13 razy 13

  O statkach z Nigerii wiozących odpady do Polski dla śmieciowej mafii i cyklicznie podpalanych wysypiskach jakoś cicho ostatnio. Może przestępcy zmienili metodę i teraz zakopują wszędzie gdzie się da a śmieciowe ładunki, ktrych nawet 3 świat nie chce nadal zmierzają do Polski z całego świata, aby przekształcić nasz kraj w gigantyczne szambo za cichym pozwoleniem kolejnych rządów?

 • wojtek1506

  Oceniono 10 razy 10

  Cięzarówki powinny być skonfiskowane + odsiadka w zależności od stanowiska
  =

 • mederith

  Oceniono 10 razy 10

  Niech znajda zleceniodawce i wszystkich razem zakopac w odpadach nieznanego pochodzenia.

 • arzak73

  Oceniono 6 razy 6

  Ciekawe ile takich pochówków dotąd udało im się wykonać.

 • anonim_ka

  Oceniono 8 razy 4

  Mam nadzieję , że sprawcy tego barbarzyństwa nie będą anonimowi.

 • tzwpanstwopislamskie

  Oceniono 12 razy 4

  Nie widze innej mozliwosci jak kara wiezienia ...... dla ich szefa rowniez
  I to bylaby walka z polactwem w temacie ochrony srodowiska.
  Jak znam zycie sad zasądzi im 200zl mandatu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX