Bezpraw: Policja zatrzymała myśliwego. Prawdopodobnie postrzelił kobietę jadącą samochodem

Policja zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzany o postrzelenie kobiety, która prowadziła samochód. Do zdarzenia doszło w miejscowości Bezpraw, w powiecie kołobrzeskim.

Do zdarzenia doszło we wtorek 2 października około godziny 22:00. W tym czasie kierująca samochodem kobieta, która przejeżdżała przez miejscowość Bezpraw, odniosła rany postrzałowe obu nóg. Pocisk przebił karoserie samochodu i uszkodził jej ciało. Ranna tafiła pod opiekę lekarza, który potwierdził, że są to rany postrzałowe, spowodowane prawdopodobnie pociskiem śrutowym. Na szczęście, życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo. Pokrzywdzona w dalszym ciągu przebywa w szpitalu.

Przypadkowe postrzelenie? Policja zatrzymała myśliwego

Policja rozpoczęła ustalenia dotyczące sprawy i dzień później zatrzymała mieszkańca powiatu kołobrzeskiego, który podejrzany jest o udział w tajemniczym zdarzeniu. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują na to, że postrzelenie kobiety ma związek z polowaniem, które odbywało się w tej samej okolicy. Zatrzymany usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W dniu dzisiejszym prokuratura rozpocznie odpowiednie czynności w stosunku do podejrzanego. Policjanci przesłuchali kilku świadków, zabezpieczyli kilka jednostek broni oraz amunicję i wnioskują o tymczasowy areszt dla podejrzanego.

Więcej o: