Tarczyński "poniżony". Nie zgadzał się z wyrokiem sądu, a teraz zamieścił przeprosiny

Dominik Tarczyński musi przeprosić Bogdana Wentę za wpis na Twitterze - tę decyzję podtrzymał Sąd Apelacyjny. Poseł PiS obraził kandydata na prezydenta Kielc. Teraz Tarczyński zamieścił przeprosiny na swoim profilu na Facebooku.

Dominik Tarczyński, poseł PiS, umieścił wpis szkalujący Bogdana Wentę na Twitterze. „Bogdan Wenta, europoseł PO rzucił polskim paszportem i przyjął niemieckie obywatelstwo aby służyć Niemcom za marki i euro, okazuje się być także byłym członkiem ZOMO! Teraz kandyduje na prezydenta Kielc. Oto wysportowany Niemiec który trenował pałowanie na głowach Polaków. Dno”. Bogdan Wenta w trybie wyborczym pozwał Tarczyńskiego.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Bogdan Wenta kontra Dominik Tarczyński

Bogdan Wenta, doświadczony piłkarz ręczny oraz dawny trener polskiej reprezentacji, był członkiem milicji dla spełnienia formalnych wymagań. W szeregach klubu piłkarskiego Wybrzeże Gdańsk mogły wówczas grać jedynie osoby przynależące do milicji. Tę informację podała Barbara Dylewska w uzasadnieniu wyroku. „Z oświadczenia Wenty dla mediów, które jest zgodne z informacjami z Biuletynu Informacji Publicznej IPN, wynika jednoznacznie, że zakwalifikowanie w stan kadrowy ZOMO było związane z obowiązkami zawodnika sportowego w Milicyjnym Klubie Sportowym Gwardia Wybrzeże Gdańsk. Prokurator IPN nie stwierdził, by oświadczenie lustracyjne Wenty było fałszywe” – orzekł sąd. Bogdan Wenta nie szkolił się na milicjanta ZOMO.

Rzecznika sądu komentuje zachowanie Dominika Tarczyńskiego po wyroku

Sąd Okręgowy w Kielcach uznał zatem, że Dominik Tarczyński ma przeprosić Bogdana Wentę na Facebooku. Wyrok ten został podtrzymany w całości przez Sąd Apelacyjny. Oprócz złożenia oficjalnych przeprosin ma również wpłacić 20 tys. na WOŚP. Dominik Tarczyński nie zgadzał się z wyrokiem sądu.

Jak donosi Wyborcza – po ogłoszeniu wyroku miał on narzekać na „układy sądów, kolegów i koleżanek”:

Mój przykład pokazuje, że reforma sądów jest konieczna. Krótkie nagranie, które udostępniłem na Twitterze, pokazuje, przez co muszą przechodzić miliony Polaków. To pokazuje, jak są traktowani zwykli obywatele w sądzie. Są poniżani. Układy sądów, kolegów, koleżanek są dowodem na to, że trzeba tej reformy sprawiedliwości.

– Te słowa mogą podważać społeczne zaufanie do władzy sądowniczej i sędziów – skomentowała wypowiedź Tarczyńskiego rzeczniczka Sądu Okręgowego w Kielcach, Monika Gądek-Tamborska. Ostatecznie jednak poseł PiS publicznie przeprosił Bogdana Wentę.

Przeprosiny od TarczyńskiegoPrzeprosiny od Tarczyńskiego Facebook

PiS chce walczyć z chamstwem w Sejmie. Ale co z nagannym zachowaniem posłów partii rządzącej?

Więcej o: