Boże Ciało a koniec roku szkolnego 2018/2019. MEN wydaje oficjalny komunikat

Kiedy zakończy się rok szkolny 2018/2019? Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało oficjalny komunikat w tej sprawie.

Zamieszanie dotyczące dnia zakończenia trwającego roku szkolnego jest spowodowane świętem Bożego Ciała, które w 2019 roku wypada 20 czerwca, w czwartek.

Z reguły rok szkolny kończy się w piątek, jednak szkoły miały nadzieję, że ze względu na wypadające w czwartek święto będą mogły wydłużyć wakacje i rozdać uczniom świadectwa już w środę, 19 czerwca.

Kiedy zakończy się rok szkolny 2019? MEN odpowiada

Wątpliwości w tej sprawie rozwiało Ministerstwo Edukacji Narodowej, które na swojej stronie internetowej opublikowało oficjalny komunikat, w którym czytamy:

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, przypominamy, że w roku szkolnym 2018/2019 termin ten przypada w piątek, 21 czerwca 2019 roku. Tak wynika z przepisów i data ta nie zostanie zmieniona.

MEN zaznacza także, że zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, data zakończenia roku szkolnego jest także datą rozdania świadectw uczniom, co oznacza, że dyrektor szkoły nie może ogłosić, że dzień ten jest dniem wolnym od szkoły.

Więcej o: