Projekt ustawy antyszczepionkowców w Sejmie. PiS chce zmienić kalendarz szczepień

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu posłowie ponownie pochylą się nad projektem ustawy, który zaproponował ruch antyszczepionkowy. Jak jednak pisze "Rzeczpospolita", PiS nie chce zniesienia obowiązku szczepień, a zmiany ich kalendarza.

Dziś zostanie podjęta decyzja, co dalej z obywatelskim projektem ustawy, który do Sejmu wnieśli przedstawiciele ruchu antyszczepionkowego. Proponuje on wprowadzenie dobrowolności szczepień i większą ochronę przed niepożądanymi odczynami poszczepiennymi.

Pierwsze czytanie odbyło się wczoraj i wywołało wiele emocji. Za procedowaniem byli posłowie PiS i Kukiz '15, podczas gdy odrzucenia projektu chciały PO i Nowoczesna. - Jesteście silnie niebezpieczni. Gdybyście przynieśli projekt, że Ziemia jest płaska i podparta na dinozaurach, byłaby to przestrzeń dla żartów, ale tu jej nie ma. Szczepienia to cywilizacja i zdrowie, wy proponujecie drogę chorób i śmierci - powiedział poseł PO Michał Stasiński. - Ta ustawa w ogóle nie powinna się tu znaleźć - dodał Bartosz Arłukowicz, również z PO.

PiS chce szczepić dwuletnie dzieci

Tymczasem w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej" pojawiła się informacja, że PiS nie ma zamiaru rezygnować ze szczepień, ale chce zmienić ich kalendarz. - Nie chcemy zastanawiać się nad dobrowolnością, ale dążyć do zracjonalizowania kalendarza szczepień - powiedział dziennikowi poseł PiS Krzysztof Ostrowski. Dodał, że w partii przeważają głosy, aby znieść obowiązek szczepień noworodków. Zamiast tego szczepione miałyby być dzieci starsze, nawet po 2. roku życia.

Więcej o:
Komentarze (149)
Ważą się losy projektu ustawy antyszczepionkowców. PiS chce zmienić kalendarz szczepień
Zaloguj się
 • Rita

  Oceniono 11 razy 11

  W szkołach i przedszkolach panuje wszawica.Men nic nie robi bo jak napisał w oświadczeniu wszy nie roznoszą już zakaźnych chorób.Bez komentarza.XXI wiek

 • agzum

  Oceniono 31 razy 9

  Wg danych przeciwników szczepień im starsze dziecko, tym ryzyko złych skutków szczepionek jest mniejsze. Byłby to jakiś tam kompromis.
  Dodatkowo dobrym pomysłem byłaby obowiązkowa wizyta u pediatry tuż przez szczepieniem z potwierdzeniem, że dziecko jest 100% zdrowe i nie ma przeciwwskazań. W większości przypadków u dziecka 2-letniewo można już stwierdzić czy jest np. autystyczne.

 • mer-llink

  Oceniono 23 razy 9

  PiSowscy posłowie to w większości z zawodów urzednicy, masarze, perukarze, hydraulicy, zootechnicy, itd. I tak własnie wykształceni specjaliści będą mówic ciemnym lekarzom, medykom, konowałom jak maja leczyć, kiedy szczepić i jakimi sposobami zapładniać.
  Słusznie.
  Bo ogólnie słusznom liniem ma nasza partia.
  Alleluja i do tyłu.

 • ko_mentator

  Oceniono 21 razy 9

  Jeżeli sejm może modlić się o deszcz, to może również dywagować nad sensem szczepień. I tak nikt już ich nie traktuje poważnie.

 • krzywelustro

  Oceniono 14 razy 8

  Następną ustawą PiS zmieni kolejność pór roku.

 • milosierdzie_gminu

  Oceniono 38 razy 8

  Spokojnie - jedna epidemia polio i polityków PiS otrzeźwieje... no chyba że zwali wszystko na lewactwom, niemieckie media i hybrydową wojnę. Tak czy siak będzie można po sądach ich włóczyć i ciągnąć odszkodowania.

 • dgb1973

  Oceniono 9 razy 7

  Taaaa, na polio niech szczepią po 5 roku życia jak już jest pozamiatane....

 • realistas

  Oceniono 47 razy 7

  Nie wystarczy gorąca modlitwa zamiast szczepień? Oczywiście najlepiej z odpowiednim datkiem dla księdza i Rydzyka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX