To ona pokieruje Szlachetną Paczką. Joanna Sadzik zastąpiła księdza Stryczka

Joanna Sadzik została prezeską stowarzyszenia Wiosna, które organizuje akcję Szlachetna Paczka. Sadzik zastąpi na tym stanowisku księdza Jacka Stryczka. W sprawie księdza toczy się śledztwo po tym, jak Onet opublikował relacje jego współpracowników dotyczące nękania w pracy.

- Stoimy dziś przed wielkim wyzwaniem. Wiosna, a wraz z nią Szlachetna Paczka, znalazły się w momencie zwrotnym. Nie uciekamy przed tym wyzwaniem. Mierzymy się z nim. Wierzymy, że przejdziemy przez nie silniejsi – powiedziała Joanna Sadzik, która została wybrana przez walne zgromadzenie. Na stanowisku prezesa zastąpiła księdza Jacka Stryczka.

Jak podało w komunikacie stowarzyszenie Wiosna, Sadzik jest "menadżerem i trenerem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu i budowaniu zespołów". Z Wiosną jest związana od 2014 roku. Sama był wolontariuszką Szlachetnej Paczki.

Ksiądz Jacek Stryczek pod lupą śledczych

21 września swoją rezygnację złożył ksiądz Jacek Stryczek, twórca Wiosny i jej szef przez siedemnaście lat. Onet opisał relacje współpracowników Stryczka, z których wynika, że ksiądz stosował wobec podwładnych mobbing. Sprawą zajęły się prokuratura i policja, która przesłuchała już pierwszych świadków.

Więcej o: