To ona pokieruje Szlachetną Paczką. Joanna Sadzik zastąpiła księdza Stryczka

Joanna Sadzik została prezeską stowarzyszenia Wiosna, które organizuje akcję Szlachetna Paczka. Sadzik zastąpi na tym stanowisku księdza Jacka Stryczka. W sprawie księdza toczy się śledztwo po tym, jak Onet opublikował relacje jego współpracowników dotyczące nękania w pracy.

- Stoimy dziś przed wielkim wyzwaniem. Wiosna, a wraz z nią Szlachetna Paczka, znalazły się w momencie zwrotnym. Nie uciekamy przed tym wyzwaniem. Mierzymy się z nim. Wierzymy, że przejdziemy przez nie silniejsi – powiedziała Joanna Sadzik, która została wybrana przez walne zgromadzenie. Na stanowisku prezesa zastąpiła księdza Jacka Stryczka.

Jak podało w komunikacie stowarzyszenie Wiosna, Sadzik jest "menadżerem i trenerem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu i budowaniu zespołów". Z Wiosną jest związana od 2014 roku. Sama był wolontariuszką Szlachetnej Paczki.

Ksiądz Jacek Stryczek pod lupą śledczych

21 września swoją rezygnację złożył ksiądz Jacek Stryczek, twórca Wiosny i jej szef przez siedemnaście lat. Onet opisał relacje współpracowników Stryczka, z których wynika, że ksiądz stosował wobec podwładnych mobbing. Sprawą zajęły się prokuratura i policja, która przesłuchała już pierwszych świadków.

Więcej o:
Komentarze (36)
To ona pokieruje Szlachetną Paczką. Joanna Sadzik zastąpiła księdza Stryczka
Zaloguj się
 • zuuuraw

  Oceniono 8 razy 4

  Oczywiście jeśli zarzuty wobec księdza się potwierdzą powinien zostać napiętnowany, obawiam się jednak, że identyczny , jak w oskarżeniach, "mobbing" obecny jest w 90% korporacji w stosunkach menadżer-podwładny. Niestety nie jesteśmy narodem dobrze zorganizowanym, wielu z nas praca po prostu się rozłazi, wielu wolontariuszy przychodzi do różnych akcji dla przygody, dla poznania nowych ludzi, być może znalezienia drugiej połówki. A tutaj podejrzewam był ostry zapieprz, terminy wysyłek paczek napięte, stąd być może ostre traktowanie niektórych potraktowali oni jako formę mobbingu. Nie wiem, nie mnie to oceniać, ale lepiej poczekać na wynik dochodzenia i powstrzymać się z dołowaniem księdza. W końcu to on stworzył to Dzieło i nawet jeśli zarzuty sie potwierdzą wartość dodana akcji przewyższa stukrotnie te ewentualne grzechy. Nowej pani prezes życzę sukcesów, tak jak i całej Akcji

 • tani_dran

  Oceniono 3 razy 3

  Szlachetna Pi..czka

 • skandy5

  Oceniono 7 razy 3

  Chodzi o szlachecką paczkę? Dotację dla Czartoryskich?

 • rozal1971

  Oceniono 27 razy 3

  "Została prezeską":) Mam zatem pytanie - czemu Panią Gersdorf tytułuje się I Prezesem SN a nie I Prezeską? Trzeba być konsekwentnym:)

 • onduma

  Oceniono 48 razy 2

  Ksiądz wymagal i dlatego byl zły. A to nie żadni wolontariusze tam sa a po prostu pracownicy co jak patrza na te paczki to ich zazdrosc zzera i wiecej kasy chca. A tu ksiadz gonil do roboty. A przeciez o to chodzi aby zarobic a sie nie narobic. Chcesz ludziom pomoc badz przygotowany na niewdziecznosc

 • be-links

  Oceniono 2 razy 0

  No i co? Szlachetna paczka była szlachetna, bo katolicka (tj w koloratce) ustawiana jako konkurencja do wośp i skwapliwie ten element był wykorzystywany przez wszystkie goście niedzielne i inne Ziemkiewicze i Warzechy. A teraz co? i jeszcze baaaba? i w cywilu, w nie w habicie.

 • Janek Mazur

  Oceniono 10 razy 0

  Tych pedofilii i zlodzieji już dawno powini pozamykać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX