Jakubik zadedykował rolę w "Klerze" koledze molestowanemu przez księdza. Jest reakcja kurii

Opolska kuria wyjaśnia sprawę molestowania, którego przed laty miał się dopuścić jeden z duchowny w Strzelcach Opolskich. Wstrząsającą historię ujawnił Arkadiusz Jakubik podczas konferencji prasowej po projekcji filmu "Kler" na festiwalu w Gdyni.

Aktor Arkadiusz Jakubik, grający jedną z ról w głośnym filmie "Kler", w trakcie konferencji prasowej na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni opowiedział o historii swojego kolegi ze Strzelec Opolskich, który w dzieciństwie miał paść ofiarą księdza pedofila. Jakubik zadedykował koledze swoją rolę w "Klerze". 

- Mieszkał na tym samym osiedlu. Dopiero po ok. 25 latach rodzice dowiedzieli się, dlaczego zmarnował sobie życie. Po skończeniu studiów zaczęły się problemy z osobowością i psychiką - mówił Jakubik. Kolega aktora był ministrantem.

Jak podaje Radio Opole, sprawą zainteresowała się opolska kuria, która poprosiła aktora o kontakt do mężczyzny. W odpowiedzi do duchownych odezwali się bliscy ofiary księdza. 

- Wiadomo, że zostanie jeszcze sprawdzona wiarygodność tego zgłoszenia, chociaż co do tego na razie nie ma żadnych wątpliwości. Oczywiście będą podjęte kroki w stosunku do tego księdza, chociaż należy pamiętać, że przysługuje mu domniemanie niewinności - mówi w rozmowie z Radiem Opole ks. Sylwester Pruski, Delegat Biskupa ds. Ochrony dzieci i młodzieży w Diecezji Opolskiej.

Ksiądz dodaje, że po zebraniu materiałów sprawa trafi do Kongregacji Nauki Wiary do Rzymu. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, kuria zawiadomiła już prokuraturę. 

Więcej o:
Komentarze (323)
Jakubik zadedykował rolę w "Klerze" koledze molestowanemu przez księdza. Jest reakcja kurii
Zaloguj się
 • gj61

  Oceniono 106 razy 62

  Tak, tak... Watykan po czterystu latach uznał teorię kopernikańską za MOŻLIWIE prawdziwą, a po czterystu z okładem oczyścił z zarzutów Giordano Bruno

 • koles751

  Oceniono 56 razy 48

  Ja miałem szczęście i trafiłem na normalnego księdza-katechetę. Miał babę we wieżowcu na pobliskim osiedlu i wkrótce zrzucił sutannę.

 • student_zebrak

  Oceniono 39 razy 33

  Teraz qrwia i usluzna prokuratura zrobia z czlowieka mieso mielone. Przesluchania, podwazanie intencji, prawdomownosci, stanu umyslowego...
  Nie ma sie z czego cieszyc, bo bedzie mial pieklo. I oby z tego wyszedl.
  Zapomnijcie o dobrych intencjach kleru, zrobia wszystko by go zgnoic, zeby juz nikomu sie nie chcialo walczyc z czarna mafia.

 • fakduck

  Oceniono 44 razy 32

  Teraz się klechy budzą, bo im się pod dudą pali!

 • tygrysio_misio

  Oceniono 49 razy 23

  Stary probosz zachorował i w spowiadaniu zastępował go młody ksiądz. Ponieważ bał się, że nie podoła otrzymał ściągawkę z pokutami za dane grzechy.
  Wszystko szło dobrze do czasu wyjawienia mu grzechu seksu oralnego. Młody ksiądz szukał i nie znalazł odpowiedniej pokuty. Wychylił się z za kotarki i pyta ministranta
  - Co proboszcz daje za lodzika?
  - Jak dla nas to po snikersie.

 • antypopisowiec

  Oceniono 28 razy 20

  W tym przypadku reakcja kurii jak najbardziej prawidłowa. Takich działań oczekujemy. Gdyby tak kościół reagował wielu skandali i tragedii można by uniknąć.

 • vesalius

  Oceniono 17 razy 17

  Nie zgadzam się na ingerencje Kościoła w rządowy (narodowy) program finansowania in vitro.

  Nie zgadzam się z dążeniem Kościoła do niszczenia diagnostyki prenatalnej i całkowitego zakazu terminacji ciaży. Kościół nie może stanowić prawa narodowej ochrony zdrowia kobiet ciężarnych i chorych nienarodzonych dzieci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX