Rzym. Polski ambasador i b. poseł PiS podał się do dymisji. Po trzech tygodniach

Ambasador Polski w Rzymie i były poseł PiS Konrad Głębocki podał się do dymisji. Nieoficjalnie mówi się, że zadecydowały powody osobiste. Zdaniem rozmówców RMF FM, Głębocki nie poradził sobie w nowej roli.

Konrad Głębocki, ambasador Polski w Rzymie, podał się do dymisji po trzech tygodniach od złożenia listów uwierzytelniających - ustaliło nieoficjalnie RMF FM.

Głębocki miał tłumaczyć się powodami osobistymi - nieoficjalnie mówi się o śmierci jego teściowej. Rozmówcy dziennikarki radia twierdzą jednak, że nie poradził sobie w nowej roli.

Konrad Głębocki miał "skonfliktować się z otoczeniem"

- Był nieprzygotowany do tej pracy. Z łapanki - mówi jeden z informatorów RMF FM. Inny dodał, że Głębocki "bardzo szybko skonfliktował się z otoczeniem". Miał nawet próbować podporządkować sobie polskich przedstawicieli przy Stolicy Apostolskiej i organizacji ONZ ds. wyżywienia i rolnictwa.

Zdaniem rozmówców RMF FM to spora kompromitacja dla kraju.

Kim jest Konrad Głębocki?

Konrad Głębocki to ekonomista, nauczyciel, samorządowiec (był radnym w Częstochowie) i poseł na Sejm VIII kadencji z list PiS.

Kandydatem na ambasadora Polski we Włoszech został w lutym tego roku. Nominację na stanowisko postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy otrzymał w czerwcu.

BBC pojechała do 'twierdzy PiS' i pyta, co znaczy być Polakiem. Na reakcję nie trzeba było długo czekać

Więcej o: