Pogoda na pierwszy weekend października. Nawet 25 stopni Celsjusza

Po silnym wietrze, który zdominował pogodę na początku października w niemal całym kraju, nadchodzą cieplejsze i znacznie przyjemniejsze dni. Ocieplenie odczujemy już w najbliższy weekend. Termometry w Małopolsce pokażą nawet 25 stopni Celsjusza.

Nadchodzący weekend zapowiada się naprawdę dobrze. Na niebie nie będzie zbyt wiele chmur, a słońce i wysokie temperatury uprzyjemnią nam kolejne dni października.

W piątek 5 października będzie słonecznie i ciepło, nieco chmur pojawi się na wschodzie oraz na północy kraju. Termometry pokażą od 15 do 20 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, z kolei najcieplej na Ziemi Lubuskiej oraz na Dolnym Śląsku. Porywisty wiatr może zdarzyć się na północy, osiągając prędkość do 50 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na październik. W pierwszy weekend będzie ciepło

Mapy meteorologiczne pokazują, że sobota będzie słoneczna w całej Polsce. W niektórych miejscowościach zobaczymy na termometrach nawet 22 stopnie. Najchłodniej będzie na Podlasiu (18 stopni), a najcieplej na Śląsku oraz na Podkarpaciu. W województwie podkarpackim będzie jednak trochę wiało - podmuchy wiatru będą osiągać prędkość do 60 km/h.

Niedziela będzie nieco bardziej pochmurna, ale nadal bardzo ciepła. Termometry pokażą od 17 do nawet 25 stopni w okolicach Krakowa.

W niedzielę w okolicach Krakowa może być nawet 25 stopni CelsjuszaW niedzielę w okolicach Krakowa może być nawet 25 stopni Celsjusza Fot. ventusky.com

Najcieplejszym regionem będzie południe Polski, przede wszystkim województwo małopolskie oraz dolnośląskie, najniższe temperatury odnotujemy z kolei na północnym zachodzie kraju. Miejscami trochę popada - opady deszczu prognozowane są dla województw w zachodniej części Polski.

Zobacz prognozę na interaktywnej mapie:

Z naturą nie ma żartów. Jak uniknąć porażenia piorunem, gdy zastanie nas burza?

Więcej o:
Komentarze (2)
Pogoda na pierwszy weekend października. Nawet 25 stopni Celsjusza
Zaloguj się
  • Oceniono 1 raz 1

    Czyli jakieś egzotyczne zwierzę z hodowli naszych rodaków nie uciekło ostatnio na przykład krokodyl? Lub tygrys syberyjski który się już znudził właścicielowi

  • kataryniarski

    Oceniono 5 razy 1

    Morawiecki dziś w reżimowce ogłosi, ze to kolejny jego sukces i że żadnych taś nie ma i nigdy nie było, poza tym: to odgrzewane kotlety ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX