Niedziele handlowe - październik 2018. Czy jutro sklepy będą czynne?

Czy 7 października to niedziela handlowa? Tę kwestię wyjaśnia kalendarz niedziel handlowych w 2018 roku.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami 7 października to niedziela handlowa. Wynika z tego, że otwarte będą zarówno supermarkety, np. Lidl, Biedronka i Tesco, ale także sklepy w galeriach handlowych. Otwarte mogą być także sklepy budowlane oraz odzieżowe, które wielu z nas odwiedza właśnie w ostatni dzień tygodnia.

Niedziele handlowe – październik 2018. Kiedy kolejna niedziela handlowa?

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę mówi o tym, że w tym roku kalendarzowym niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu. Są to zazwyczaj pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca, poza wyjątkowymi miesiącami jak grudzień, w czasie którego niedziele handlowe wypadają częściej z uwagi na Boże Narodzenie. W październiku nie obchodzimy żadnych świąt, które wpływałyby na kalendarz niedziel handlowych, co oznacza, że kolejna niedziela handlowa wypadnie 28 października.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (33)
Niedziele handlowe ? październik 2018. Czy jutro sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • krzysio333

  Oceniono 18 razy 6

  Wyborcy PO jednak nie są aż tak tępi, żeby ich Biuletyn dwa razy w tygodniu Im przypominał kiedy mają biec do sklepu w niedzielę!.

 • kann2

  Oceniono 22 razy 4

  Wstałam wcześnie, żeby się dowiedzieć, czy sklepy jutro otwarte. Z tego powodu zreszta przez całą noc nie mogłam zasnąć, bo wczoraj nic nie pisali. Dobrze, że dzisiaj wreszcie. Uffff, jaka ulga.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 11 razy 3

  W następnym roku strażacy muszą roznosić kalendarze w których oprócz niedziel i świąt muszą być zaznaczone niedziele handlowe. To nie zmieni jednak wiele. Orlen będzie w soboty i tak najlepiej zarabiał na sprzedaży wódki...

 • think-10

  Oceniono 1 raz 1

  Nie maja czego sie czepic zeby gnebic ludzi, to manewruja zamnietymi sklepami. Zalosny ten polski rzad co udaje ze Polska jest wolna i demokratyczna (z ograniczeniem zywnosci ).

 • czerski.fake

  Oceniono 15 razy 1

  i reklama szwabskiego lidla, nie inaczej...

 • bellum-omnium-contra-omnes

  Oceniono 6 razy 0

  Informacja, że JUTRO NIEDZIELA HANDLOWA zajęła piętnaście wierszy.
  Ot, gazeta./
  gazeta psycholi ;-DDD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX