Protest służb mundurowych. Policjanci przynieśli trumnę pod Pałac Prezydencki

W Warszawie trwa protest służb mundurowych - protestujący przyjechali do stolicy z całego kraju. Podczas demonstracji policjanci postawili przed Pałacem Prezydenckim drewnianą trumnę.

Zdaniem organizatorów, to może być największa demonstracja służb mundurowych w historii - w Warszawie może protestować nawet 30 tysięcy policjantów.

Protest służb mundurowych w Warszawie. "Sz. P. Policja zmarła"

Policjanci z całej Polski przywieźli szereg rekwizytów, m.in. karykaturę wiceministra Jarosława Zielińskiego oraz dziesiątki transparentów z hasłami takimi jak "Nie róbcie z nas żebraków" czy "Grabarzom polskich służb mundurowych mówimy nie".

Pod Pałacem Prezydenckim pojawiła się też drewniana trumna z napisem "Sz. P. Policja zmarła po długich i niekończących się terapiach uzdrawiających".

Policjanci do Andrzeja Dudy: "Jest pan też naszym prezydentem"

Podczas protestu służb mundurowych policjanci udali się pod Pałac Prezydencki i rozłożyli przed nim długi transparent-klepsydrę, na którym wypisano nazwiska policjantów, którzy polegli na służbie. Podczas swojego wystąpienia szef NSZZ Policjantów zwrócił się bezpośrednio do prezydenta Andrzeja Dudy.

- Przychodzimy tu, bo uważamy, że prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nie troszczy się o funkcjonariuszy w taki sposób, w jaki nakazuje konstytucja - stwierdził przedstawiciel policjantów. - Jest pan też naszym prezydentem. Upominamy się o naszą godność, bez której walka o bezpieczeństwo Polaków jest trudniejsza - powiedział Rafał Jankowski.

Więcej o:
Komentarze (21)
Protest służb mundurowych. "Trumna Policji" pod Pałacem Prezydenckim
Zaloguj się
 • muzoman

  Oceniono 7 razy 5

  Będą mówić, że opozycja znowu wyprowadza ludzi na ulicę, że tylko ulica i zagranica zapewni im powrót do władzy.

 • wkoz1

  Oceniono 6 razy 4

  Pisiorskie pieski mecza sie wycinanem konfetti i sciganiem zniewazajacych pomnjki i z tego wzgledu chca miec 100 procentowe zwolnienia lekarskie i wczesniejsze emerytury.. Zalosna psiarna

 • yaspiman

  Oceniono 9 razy 3

  maliniaka do tej trumny i zakopać, byle gdzie.

 • tilow3

  Oceniono 5 razy 3

  O co zakład, że ta najlepsza władza we wszech świecie, ta która wprowadza jako jedyna solidarność społeczną, oleje was totalnie.... Czym mają się przejmować, skoro 500+ i 300+ działa, a suwerenowi się wmówi, że "lenie protestują, bo nie chce się im pracować". Był kiedyś taki rzecznik, który wypowiedział znamienne słowa wobec protestujących "rząd się wyżywi" - jeśli macie nadzieję, że bankster który okradał własnych obywateli z oszczędności, znajdzie litość dla pospólstwa, to moje gratulacje. Powiadają, że nadzieja umiera ostatnia.... powodzenia!

 • loneman

  Oceniono 6 razy 2

  Pisie bojowki skowycza o "tlusta kosc" 😃😅😍😀😂
  W przyszlosci beda tak walczyc by dostac emerytury za nadgorliwosc dla rezimu kaczystowskiego !!!

 • julietwhiskey

  Oceniono 8 razy 2

  To za takie marne pieniądze biliście manifestujące kobiety? CHWDP.

 • dyskootantka

  Oceniono 8 razy 2

  To akurat PiS rozegrał z nimi tak, że nikt się za nimi nie wstawi. Niech sobie rozstawią zapory, kulsony. Trzeba było wcześniej pomyśleć, zanim szarpaliście protestujących przeciwko bezprawiu, zanim pomagaliście kibolom kopać ludzi na ulicach i biegaliście śledząc ludzi po manifestacjach. Teraz jesteście sami a pisiory będą się wam śmiać w twarz.

 • pysio62

  Oceniono 14 razy 2

  Miejmy nadzieje, ze juz wkrotce Kaczynski, Duda i PIS tez "umra".

 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 2

  Jest dobrze !
  Spod Pałacu Prezydenckiego policjanci odeszli z kwitkiem, bo jak wynika z relacji, nawet pies z kulawą nogą do nich nie wyszedł :-))

  Następnym przystankiem była siedziba Premiera. I tutaj też pan premier NIE stał w drzwiach i witał ich chlebem i solą. O "poparciu" demonstracji przez szare społeczeństwo, nawet nie warto pisać, bo jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, he, he....

  Więc SAMI widzicie Drogie kulsony. Jaka władza, taka wdzięczność. Mówiąc inaczej: służ kaczystom wiernie, to Jojo ci w gębę pierdnie :-)

  Więc proponuję wam pamiętać o tym w momencie wsiadania do radiowozów wiozących was na najbliższą zmianę kordonu przed sejmem. A do tej sytuacji dojdzie już niedługo...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX