"Jaki 'zaorany' przez b. menadżera Lewandowskiego". Obiecał Legii pomoc, "jakiej nigdy nie otrzymała"

Menadżer piłkarski i były poseł PO Cezary Kucharski odniósł się do słów Patryka Jakiego (z wywiadu dla Gazeta.pl) o pomocy dla Legii. Przypomniał mu, że PiS był przeciwny budowie stadionu klubu i że "nie ma szans na pomoc publiczną, o której mówi".

"BUM!!! Pan Patryk Jaki został 'zaorany' przez byłego menadżera Roberta Lewandowskiegoo (sic! - przyp. red.) Pana Cezarego Kucharskiego" - napisał na Twitterze poseł PO Cezary Tomczyk, rzecznik rządu Ewy Kopacz.

W ten sposób polityk skomentował słowa Cezarego Kucharskiego, menadżera piłkarskiego oraz byłego posła PO. Ten z kolei ocenił zapowiedź Patryka Jakiego, jaka padła w wywiadzie z Jackiem Gądkiem dla Gazeta.pl. Kandydat PiS na prezydenta Warszawy mówił tam:

Jeśli zostanę prezydentem, Legia otrzyma taką pomoc, jakiej nigdy z samorządu nie otrzymała. Legia ma rywalizować i wygrywać z najlepszymi klubami w Europie. To nasza marka eksportowa i trzeba na nią mocniej postawić

Kucharski do Patryka Jakiego: Patryk! Kibice Legii to świadomi ludzie

"Patryk! Kibice Legii to świadomi ludzie" - odpowiedział Kucharski. "1. Formacja, którą reprezentujesz, była przeciwna budowie stadionu Legii. 2. Nie ma szans na taką pomoc publiczną, o której mówisz. 3. Budżety najlepszych klubów Europy to 200-960 mln euro" - wymieniał.

Przypomniał, że PiS skarżył do Brukseli w sprawie Legii w 2009 r. i że Komisja Europejska (orzekając ws. hiszpańskich klubów) zdecydowała, że niektóre formy wsparcia są "niedozwoloną pomocą publiczną".

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o: