Protest policji w Warszawie, tymczasem TVP Info pokazuje... pogrzeb admirała Józefa Unruga

We wtorek w Warszawie trwa wielki protest służb mundurowych. Jednak nie dowiemy się tego z TVP Info. Telewizja postanowiła zamiast tego relacjonować uroczystości pogrzebowe admirała Józefa Unruga w Gdyni.

We wtorek w południe zaczął się protest służb mundurowych w Warszawie. Policjanci zgromadzili się tłumnie na placu Zamkowym. Demonstrację relacjonuje TVN24, tymczasem druga główna telewizja informacyjna w Polsce - TVP Info - pokazuje pogrzeb admirała Józefa Unruga i jego żony.

Protest służb mundurowych. Wyższe pensje i emerytury

Policjanci domagają się m.in. podwyżki pensji i odmrożenia waloryzacji. Manifestacja z placu Zamkowego uda się pod Pałac Prezydencki, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i na plac Na Rozdrożu. 

Józef Unrug. Kim był admirał?

Józef Unrug był dowódcą floty II RP. Dowodził obroną Wybrzeża w 1939 r. Choć miał niemieckie korzenie i znał język, po kapitulacji Półwyspu Helskiego odmówił porozumiewania się po niemiecku. Mówił, że zapomniał go 1 września. Do końca wojny był jeńcem Niemców w kilku obozach. Nigdy nie wrócił do kraju, zmarł w 1973 r. we Francji.

Unrug chciał, by jego szczątki wróciły do ojczyzny dopiero, kiedy jego towarzysze broni zamordowani przez komunistów zostaną pochowani w godnym miejscu. Stało się tak m.in. dzięki pracom poszukiwawczym IPN na warszawskich Powązkach (na tzw. Łączce).

Józef Unrug i jego małżonka Zofia spoczną w Kwaterze Pamięci na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni.

Więcej o:
Komentarze (131)
Protest policji w Warszawie, tymczasem TVP Info pokazuje... pogrzeb admirała Józefa Unruga
Zaloguj się
 • kirdan1

  Oceniono 20 razy 8

  I bardzo słusznie. Pogrzeb Unruga jest wyjątkowym wydarzeniem (tak zresztą jak wyjątkowym człowiekiem był sam admirał). Takich demonstracji jak dzisiejsza były dziesiątki a setki jeszcze będą.

 • kkrispl

  Oceniono 10 razy 8

  A kto ich liczył? A kto ich ochrania? A jak będą wszczynać burdy, naruszą barierki, to kto ich wylegitymuje i postawi przed sądem? No kulsony, sami sobie zgotowaliście ten los.

 • mirek76pl

  Oceniono 36 razy 8

  Kiedy wybuchly protesty na placu Taksim w Stambule, telewizje tureckie pokazywaly dokument o zyciu intymnym pingwinow. Dzisiaj osiagnelismy wiec kolejny etap wprowadzania Stambulu w Warszawie.

 • mar.rod81

  Oceniono 13 razy 7

  Mundurówka to prawdziwe lenie. Robić do 65 roku życia jak w prawdziwym Państwie zachodnim a nie przywileje po komunie. Dajcie im podwyżki ale praca do 65 roku życia. Co wy na to nieroby??

 • misiek66pll

  Oceniono 11 razy 5

  Za palowanie i strzelanie do ludzi za Tuska nie powinni dostac zadnej podwyzki.

 • galinio

  Oceniono 5 razy 5

  Protest policji, zdaniem organizatorów bierze w nim udział 30tys, zdaniem Policji 1564 osoby:)

 • popieramkukiza

  Oceniono 14 razy 4

  Policja to zbieranina alkoholików, psycholi i nierobów. Jak im tak źle zawsze mogą wziąć kredyt i zmienić pracę.

 • ami_lii

  Oceniono 18 razy 4

  Nie mogą pokazać protestu dopóki nie dostaną wytycznych jak to skomentować przecież. Dostaną przekaz z góry, to poinformują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX