"Kler" pobił rekord w Polsce, bilety wyprzedają się też w Europie. Ponad 200 seansów na Wyspach

Ponad 200 seansów w Wielkiej Brytanii i Irlandii, wyprzedane bilety w Holandii - "Kler" zaczyna robić furorę poza Polską. Film pobił już rekord weekendu otwarcia nad Wisłą, czy teraz czas na Europę?

W pierwszy weekend po premierze, "Kler" Wojciecha Smarzowskiego pobił absolutny rekord - do kin poszło ponad 935 tys. osób. Film na tym wyniku na pewno nie poprzestanie i jak podsumował portal naTemat.pl, obejrzy go też wielu widzów w Europie, m.in. w Wielkiej Brytanii czy Holandii.

W przypadku Holandii, jak donosi portal polonia.nl, bilety na "Kler" rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, aczkolwiek zaplanowane są pojedyncze seanse. I tak jest ich więcej niż początkowo zakładano, właśnie za sprawą ogromnego zainteresowania. Niewykluczone, że ich liczba wzrośnie po oficjalnej premierze filmu, czyli 12 października.

"Kler" w Holandii i Norwegii. Dziesiątki seansów poza granicami

Na stronach zajmujących się odnotowywaniem obecności polskich filmów poza granicami kraju można znaleźć poradniki i informacje, gdzie i kiedy można zobaczyć "Kler". Razem będzie to blisko 40 seansów w całej Holandii.

Podobnie sytuacja wygląda w Norwegii, gdzie premiera "Kleru" zaplanowana jest na 19 października, a w wielu miejscach bilety już zostały wyprzedane.

"Kler" w kinach na Wyspach. Zaplanowano ponad 200 seansów

W kinach w Wielkiej Brytanii i Irlandii także można zobaczyć "Kler" - tam premiera przewidziana jest 11 października i film wyświetli ponad 200 kin na Wyspach. Powstają listy kin i sieci, w których wyświetlany będzie obraz Wojciecha Smarzowskiego.

Poza granicami kraju "Kler" będzie wyświetlany z angielskimi napisami, widzowie z zagranicy poznają go pod tytułem "Clergy". Oprócz wcześniej opisanych państw film obejrzą też Szwedzi, Belgowie, Niemcy i Austriacy.

Więcej o:
Komentarze (232)
Premiera "Kleru" w Europie. Ponad 200 seansów na Wyspach, w Holandii wyprzedane bilety
Zaloguj się
 • facio60

  Oceniono 56 razy 54

  No cóż, mam i swoją cegiełkę. Od lat piszę, że wiara jest wiarą a kościół to tylko instytucja.
  Człowiekowi, wg nauk Chrystusa, nie jest potrzebny pośrednik. Mnóstwo obrzędów zostało wprowadzonych przez kościół, a Chrystus nawet się o nich nie zająknął. Całowanie księdza po rękach, mnożenie przez kler majątków, a gdy ludzie są w potrzebie - pomoc z własnycnh środków ŻADNA. Proszą wtedy wiernych o datki. Nigdy nie spieniężą posiadanego majątku dla potrzebujących. I jeszcze te wynaturzenia w postaci pedofilii, posiadanie nałożnic. To są tylko ludzie, a wielu wiernych traktuje księży jak Boga. Modlenie się do obrazków itp. itd. Pamiętam, że kilka lat temu zacząłem poruszać ten wątek na różnych forach to obrywało mi się od internautów. A dzisiaj filmik i proszę, jaka zmiana. Dobre i to.

 • antropoid

  Oceniono 128 razy 48

  Czarna mafia i PiSmoher sami mu robią doskonałą reklamę, śliniąc się z wściekłości.
  I o to chodziło :)

 • laik404

  Oceniono 79 razy 43

  Właśnie takimi działaniami ze sfery kultury Polacy udowadniają, że nie dadzą się Pisowi wypchnąć z Europy

  Co nie, pani Krycho z panem Tarczyńskim?

 • krystoff2

  Oceniono 36 razy 36

  Brawo panie Smarzowski. Czas na KLER 2 a jak będzie szło to jeszcze KLER Kuria Kontratakuje

 • antropoid

  Oceniono 94 razy 32

  BRAWA DLA SMARZOLA.

  Skoro politycy tzw. opozycji, która chce (podobno) rozwiązania upokarzającego Polske konkordatu, faktycznego rozdziału państwa i kościoła, oraz państwa świeckiego, nie potrafią wyjść w sejmie na mównicę i powiedzieć pewnych rzeczy wprost - muszą to za nich zrobić inni.
  Np. filmowcy.

 • oppy

  Oceniono 31 razy 29

  Czarni w najczarniejszych snach nie oczekiwali, że karząca ręka sprawiedliwości dziejowej dosięgnie ich za rządów klerykalnej prawicy!

 • Dziki Wrocław

  Oceniono 39 razy 25

  Wyniki oglądalności są zawyżone - prawdopodobnie tak jak w Gdyni, zepsuta była maszyna do pomiaru. Ja tam wierzę w to co widzę na pasku TVP - "Kler: pustki na seansach. Totalna klapa totalnej opozycji".
  W kościele też ksiądz mówił, że nie warto chodzić bo to antypolski film i totalna szmira. Nawet najwyżsi rangą nad-redaktorzy mówią, że to prawie jak faszystowska propaganda. Ja im wierzę - po co mi własne zdanie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX