"Kler" pobił rekord w Polsce, bilety wyprzedają się też w Europie. Ponad 200 seansów na Wyspach

Ponad 200 seansów w Wielkiej Brytanii i Irlandii, wyprzedane bilety w Holandii - "Kler" zaczyna robić furorę poza Polską. Film pobił już rekord weekendu otwarcia nad Wisłą, czy teraz czas na Europę?

W pierwszy weekend po premierze, "Kler" Wojciecha Smarzowskiego pobił absolutny rekord - do kin poszło ponad 935 tys. osób. Film na tym wyniku na pewno nie poprzestanie i jak podsumował portal naTemat.pl, obejrzy go też wielu widzów w Europie, m.in. w Wielkiej Brytanii czy Holandii.

W przypadku Holandii, jak donosi portal polonia.nl, bilety na "Kler" rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, aczkolwiek zaplanowane są pojedyncze seanse. I tak jest ich więcej niż początkowo zakładano, właśnie za sprawą ogromnego zainteresowania. Niewykluczone, że ich liczba wzrośnie po oficjalnej premierze filmu, czyli 12 października.

"Kler" w Holandii i Norwegii. Dziesiątki seansów poza granicami

Na stronach zajmujących się odnotowywaniem obecności polskich filmów poza granicami kraju można znaleźć poradniki i informacje, gdzie i kiedy można zobaczyć "Kler". Razem będzie to blisko 40 seansów w całej Holandii.

Podobnie sytuacja wygląda w Norwegii, gdzie premiera "Kleru" zaplanowana jest na 19 października, a w wielu miejscach bilety już zostały wyprzedane.

"Kler" w kinach na Wyspach. Zaplanowano ponad 200 seansów

W kinach w Wielkiej Brytanii i Irlandii także można zobaczyć "Kler" - tam premiera przewidziana jest 11 października i film wyświetli ponad 200 kin na Wyspach. Powstają listy kin i sieci, w których wyświetlany będzie obraz Wojciecha Smarzowskiego.

Poza granicami kraju "Kler" będzie wyświetlany z angielskimi napisami, widzowie z zagranicy poznają go pod tytułem "Clergy". Oprócz wcześniej opisanych państw film obejrzą też Szwedzi, Belgowie, Niemcy i Austriacy.

Więcej o: