Protest służb mundurowych trwa. Joachim Brudziński: podwyżką o 250 zł nie zamykamy tematu

Służby mundurowe zapowiedziały, że 2 października rozpoczną wielki protest w Warszawie. Do postulatów strajkujących odniósł się Joachim Brudziński

2 października w Warszawie protestować będą służby mundurowe, a więc policjanci, strażacy i strażnicy. To kulminacja strajku, który trwa od lipca. Dziś pracownicy służb mundurowych protestują na Placu Zamkowym w Warszawie pod hasłem "Razem trzymamy linię!". Związkowcy domagają się podwyżek, powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego i odmrożenia waloryzacji pensji.

Protest policjantów trwa. Joachim Brudziński: "Tą podwyżką o 250 zł nie zamykamy tematu"

Do sytuacji służb mundurowych i strajku policjantów odniósł się Joachim Brudziński Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Przypomnijmy, że od 2015 roku funkcjonuje w naszym państwie program modernizacyjny. W styczniu 2019 roku funkcjonariusz będzie zarabiał w stosunku do dochodów jakie uzyskiwał w 2015 roku, prawie 1000 zł więcej. Jeżeli się porozumiemy i wejdzie ta podwyżka od lipca 2019 roku, to wtedy będzie zarabiał 1100 zł więcej - powiedział rano w rozmowie w programie Polskiego Radia.

- Trzeba stać mocno na ziemi i operować w miarę tych możliwości, które mamy. My nie mówimy, że tą podwyżką, tych 250 złotych, zamykamy temat. Zaproponowałem stronie społecznej: siądźmy do rozmów i wypracujmy kolejny program. 

Więcej o: