Onet o taśmie z Morawieckim. Mazurek: wiadomo, jaki wydawca stoi za tymi mediami

Kelnerzy z "Sowy i Przyjaciół" zeznawali, że w restauracji nagrano wypowiedzi Mateusza Morawieckiego. Mają być niewygodne dla premiera - opisuje Onet.pl. Rzeczniczka PiS zaatakowała portal i sugeruje, że publikacja ma mieć związek z "mafiami VAT-owskimi".

W ramach śledztwa w sprawie afery podsłuchowej kelnerzy z restauracji "Sowa i Przyjaciele" - gdzie nagrywano czołowych polityków i ludzi biznesu - zeznali m.in. na temat istnienia nagrania z Mateuszem Morawieckim. Obecny premier, a ówczesny prezes banku BZ WBK miał rozmawiać z inną osobą o kupowaniu nieruchomości na "podstawione osoby" - opisywali kelnerzy. Informacje ujawnił portal Onet.pl, którego dziennikarze analizowali akta śledztwa. 

W odpowiedzi na publikację rzeczniczka PiS Beata Mazurek zaatakowała portal i jego wydawcę, firmę Ringier Axel Springer Polska. "Bardzo skoordynowany atak - Newsweek, onet, fakt. Dobrze wiadomo jaki wydawca stoi za tymi mediami" - napisała na Twitterze wicemarszałek Sejmu. "Pozbawiliśmy mafie VAT i przestępców podatkowych gigantycznych dochodów. Będą robić wszystko żeby wrócić do władzy. Będą posuwać się do każdej insynuacji" - dodała. 

W kolejnym wpisie zarzuciła, że ujawnione informacje dotyczą "materiałów dobrze znanych od 4 lat". "Rząd PiS i sam premier stoi za zabraniem ogromnych pieniędzy bandytom i przekazaniu ich ludziom na 500+ i inne programy społeczne" - napisała. W następnym tweecie zarzuciła Onetowi "insynuacje" i określiła portal jako "niemiecki". "Wszystkie taśmy od razu ujawnić, panie Węglarczyk. Mafie VAT, mafie paliwowe, mafie tytoniowe, mafie alkoholowe pozbawione miliardów dochodów szukają sojuszników" - napisała, zwracając się do dyrektora programowego Onet.pl Bartosza Węglarczyka. 

We wtorek na konferencji prasowej w Sejmie Mazurek wzywała do "ujawnienia taśm". Oceniła, że gdyby były związane z nimi wątpliwości do do premiera, to wyszłyby na jaw 3 - 4 lata temu i "Platforma przyłożyłaby nam tymi taśmami przed wyborami" parlamentarnymi. Wicemarszałek Sejmu powtarzała też słowa o "niemieckich mediach". 

"Czy Pani zdaniem Ringier Axel Springer Polska albo ja albo moi dziennikarze są częścią mafii VAT-owskiej?" - zapytał Węglarczyk w odpowiedzi na jeden z wpisów rzeczniczki. Później stwierdził, że "niestety pani Beata Mazurek nie odpowiedziała" na to pytanie. 

"Uznaję, że pani Mazurek pisząc o tych, którzy „będą posuwać się do każdej insynuacji”, po prostu pisze, jak zwykle, o sobie" - skomentował. 

Afera podsłuchowa

O nielegalnych nagraniach z rozmów z lat 2013-2014, które odbywały się m.in. w restauracji "Sowa i Przyjaciele" zrobiło się głośno w czerwcu 2014 r., kiedy stenogramy opublikował tygodnik "Wprost".

Zarejestrowano rozmowy m.in. ówczesnych szefów: MSW - Bartłomieja Sienkiewicza, MSZ - Radosława Sikorskiego, resortu infrastruktury - Elżbiety Bieńkowskiej, a także prezesa NBP Marka Belki i szefa CBA Pawła Wojtunika.

W związku z nagraniami zostały zatrzymane cztery osoby, w tym przedsiębiorca Marek Falenta. Usłyszały one zarzuty założenia nielegalnych podsłuchów.

Falenta został skazany na 2,5 roku więzienia, kelnerzy Konrad Lassota i Krzysztof Rybka na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz karę grzywny.

Mieli rozmawiać o historii, wyszło jak zwykle. Polityka zdominowała Sejm Dzieci i Młodzieży

Więcej o:
Komentarze (152)
Beata Mazurek o artykule nt. taśmy z Morawieckim: Skoordynowany atak
Zaloguj się
 • je-nua

  Oceniono 62 razy 58

  nie wiem co gorsze - ta jej bliżej nieokreślona "mafia vatowska" czy sama ta afera podsłuchowa, która śmierdzi Kremlem, która pomogła wyłącznie PiS i która dziwnie ucichła po tym jak już wygrali.

 • marekzy

  Oceniono 68 razy 32

  bo w tym kraju monopol na skoordynowane ataki mają tylko prawi i sprawiedliwi .... Pani Mazurek, nie da się pływać w szambie i po wyjściu wciąż pachnieć fiołkami...

 • tristan987

  Oceniono 55 razy 23

  Pytanie tego tlumoka o cokolwiek mija sie z celem, ona zawsze gada to samo.

 • gabienz

  Oceniono 16 razy 14

  Znowu jacyś "bandyci", którzy uczciwie łożą na podatki?
  Ciemny lud z matematyką jest na bakier, więc można mu podkładać dowolne wyliczenia.

 • maxim38

  Oceniono 56 razy 12

  Mazurek...a co ma za znaczenie kto nagrał czy publikował.Ważne co dureń Powiedział!

 • stef0909

  Oceniono 58 razy 12

  Meliniara - żałosna obrończyni dyktatury!!!

 • seba_s

  Oceniono 13 razy 11

  Nawiedzona baba wie jak odwrócić kota ogonem i nie odpowiadać na zadane, niewygodne pytania. Straszne

 • fakduck

  Oceniono 29 razy 11

  Tępa pisowskie babsko. Jak nagrali PO, to było git. Jak nagrano pisuarnię, to bardzo brzydko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX