Protest policjantów. Mundurowi z całego kraju ściągają do Warszawy autokarami [UTRUDNIENIA]

Protest służb mundurowych odbędzie się dziś w południe w Warszawie. Policjanci, strażnicy graniczni, strażacy zmierzają do stolicy autokarami. Zapowiadają największą demonstrację służb mundurowych w historii.

We wtorek w południe policjanci z całego kraju będą demonstrować w Warszawie. Mundurowi walczą o 6 postulatów, które przedstawili w marcu, czyli m.in. zwiększenia nakładów na wzrost uposażeń funkcjonariuszy czy przywrócenia uprawnień emerytalnych, które obejmowały ich do końca 2012 roku.

Związkowcy spodziewają się 11 tys. demonstrantów.

Protest w samo południe ruszy z placu Zamkowego pod siedzibę rządu. Związkowcy chcą złożyć petycje w Pałacu Prezydenckim i kancelarii premiera. Przemówienia zaplanowano na placu Na Rozdrożu. Będą też happeningi z konfetti i czerwonym dywanem dla polityków.

Protest policjantów. "Razem trzymamy linię"

Zarząd Główny NSZZ Policjantów napisał, że będzie to "największa manifestacja funkcjonariuszy służb mundurowych w historii naszego kraju". "Będzie to przede wszystkim przejaw naszej solidarności i sprzeciwu dla trwającego od wielu lat lekceważenia naszego zaangażowania i poświęcenia służbie innym" - zaznaczył.

"Razem trzymamy linię!!!" - kończy zarząd.

Protest służb mundurowych. Straż Graniczna, Służba Więzienna, straż pożarna

Z całego kraju do stolicy autokarami ściągają funkcjonariusze służb - policji, straży pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej i Służby Celno-Skarbowej. Z samej Warmii ma przybyć tysiąc mundurowych.

Jak dodaje Piotr Bułakowski z RMF FM, poza policjantami protestować będą strażacy i pogranicznicy.

Protest policjantów trwa od 10 lipca. Funkcjonariusze unikają wystawiania mandatów. Po sześciu dniach dołączyli do nich funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Celno-Skarbowej.

Protest policjantów. Brak porozumienia z MSWiA

Związkowcy nie porozumieli się z ministerstwem w sprawie postulatów - stąd dzisiejsza manifestacja. - Uważam, że nasza oferta dla służb podległych MSWiA jest wystarczająca, aby zawiesić protest. Czekamy na odpowiedź innych związków zawodowych - powiedział niedawno wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. - Uliczne protesty niczego nie dadzą - dodał.

Czy tak będzie wyglądać policja przyszłości? Niepozorny samochodzik jest zaawansowanym robotem

Więcej o:
Komentarze (82)
Protest policjantów. Mundurowi z całego kraju ściągają do Warszawy autokarami [UTRUDNIENIA]
Zaloguj się
 • rs_81

  Oceniono 11 razy 11

  Kto ich usunie z chodników, tak jak to było w przypadku zwykłych obywateli, których policja na usługach PiS-u wypraszała przy użyciu siły z chodnika i otoczenia np. budynku Sejmu?!

  Za służalstwo PiS-owi przeciwko obywatelom nie popieram policji. Nie podoba się pensja to do Biedronki na kasę!

 • darek655

  Oceniono 36 razy 10

  Brawo! Ale nie zapominajcie że przysięgaliście na Konstytucję RP bronić Obywateli,a nie stać po stronie jedynie słusznej partii!

 • siwywaldi

  Oceniono 37 razy 7

  skoro policjanci sa uczestnikami manifestacji, to KTO będzie ich w razie czego pałami napierd....?
  Żandarmeria Wojskowa, oddziały WOT, czy może Kościelna Służba Porządkowa? :-))

  A na poważnie, to zastanawiam się NA CO te Kulsony liczą? Na poparcie społeczeństwa?

 • gajzol

  Oceniono 9 razy 5

  i kto teraz obroni prezesika-kurdupelka jak mu jego pretorianie pokazują gest fakira..? sam biedy będzie bronił ostatniej reduty swojej - na Nowogrodzkiej... :-)
  i przesuwał te "wirtualne" dywizje na mapie...

 • Oceniono 11 razy 5

  A co na to oberkapo kolekcjoner adidasów jojo oraz capo di tutti capi z Żoliborza ,skandal! Wkurzony policjant to potraktowany obywatel paralizatorem

 • padoq

  Oceniono 44 razy 4

  PiSowskie kulsony zaprzepasciliscie lata pracy kolegow w budowie dobrego wizerunku , palowac pokojowych demonstrantow a ochraniac faszystow i donosic na ludzi walczacych o wolnosc tak tylko robi partyjny podnozek , oddac odznaki i zapisac sie do ePiSkopatu to wam tylko honor zwroci

 • muzoman

  Oceniono 9 razy 3

  Mundurowi na władzę napierają, która mami dobrobytem. Pewnie ją spałują za te kłamstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX