Pogoda we wtorek. Przygotujcie się na chłodny dzień. W kilku miejscach Polski popada

Pogoda we wtorek zapowiada się na chłodną, a w kilku miejscach pojawią się przelotne deszcze.

Pogoda we wtorek 2 października nie będzie rozpieszczać. Przede wszystkim należy przygotować się na chłodny dzień. Według portalu Windy nie należy spodziewać się temperatury wyższej niż 13 stopni na terenie całego kraju.

Najchłodniej natomiast będzie na południu: od 9 stopni C w Krakowie i Sanoku, po zaledwie 7 stopni w Nowym Sączu.

Pogoda we wtorek. Deszcz w kilku regionach kraju

Mimo chłodu, który zawitał do Polski wraz z jesienią, będzie stosunkowo pogodnie. Według prognoz TVN Meteo na wtorek mieszkańcy Dolnego Śląska i województw: wielkopolskiego, łódzkiego i lubuskiego nie muszą szykować parasoli.

Z kolei w innych regionach możliwe są przelotne deszcze. Rano popadać może na północy i południu, natomiast wieczorem deszcz może nawiedzić północno-zachodnią Polskę.

Na wtorek 2 października IMGW wydało alerty pogodowe. Instytut ostrzega przed silnym wiatrem tego dnia w województwach, zachodniopomorskim i pomorskim.

Jednocześnie według długoterminowych prognoz na październik w tym miesiącu czeka nas powrót lata: będzie więcej słońca i mniej deszczu.

Długoterminowa prognoza na październik>>>

STUDIO SPORT.PL. MŚ siatkówka 2018. Bartosz Kurek: Wiem, jak smakuje tytuł mistrza świata. Przez cztery lata pytałem o to kolegów

Więcej o: