Abp Stanisław Gądecki prosi o "zjednoczenie w pokucie". Dwie zalecane modlitwy za Kościół

Kościół prosi o modlitwę. Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, namawia wiernych do odmawiania po nabożeństwie różańcowym modlitw do św. Michała Archanioła i "Pod Twoją obronę". Czyni to w ślad za zaleceniami, jakie wystosował do wiernych papież Franciszek.

Papież Franciszek wzywa do odmawiania, wraz z różańcem, modlitwy za Kościół. Arcybiskup Stanisław Gądecki wystosował swój apel zgodnie z jego prośbą.

Papież Franciszek. Nowa modlitwa za Kościół

Papież Franciszek skierował prośbę do wiernych w konkretnym celu. – Chodzi o zjednoczenie się w komunii i pokucie, jako lud Boży, prosząc Matkę Bożą i Świętego Michała Archanioła, aby chronili Kościół od diabła, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga i dzielić między nami – taki przekaz został zawarty w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, który zacytował portal "Gościa Niedzielnego", gosc.pl.

Arcybiskup Stanisław Gądecki apeluje

Arcybiskup Stanisław Gądecki namawia więc wiernych, aby w październiku, miesiącu, w którym odmawia się różaniec, odmawiali oni dwie zalecane przez papieża modlitwy. – Przewodniczący Konferencji Episkopatu, arcybiskup Stanisław Gądecki, zachęca, aby w kaplicach, kościołach i domach odmawiać także tę modlitwę jako odpowiedź na apel papieża Franciszka – tak powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu Polski.

Episkopat na Twitterze publikuje też prawidłową wersję modlitwy do św. Michała Archanioła:

Więcej o: