Z magazynów Orlenu zniknęło 60 tys. butelek wina. "Trwają czynności sprawdzające"

W ubiegłych latach Orlen zgromadził w swoich magazynach 76 tys. butelek wina m.in. z Francji i Włoch - podaje "Super Express". Z tych pokaźnych zapasów zostało dziś tylko 16 tys. butelek. Gdzie podziała się reszta? Koncern próbuje to ustalić.

Sprawa dotyczy transakcji, do której doszło jeszcze za poprzedniego kierownictwa państwowej spółki. Jak informuje "Super Express", do 2016 roku Orlen zgromadził w swoich magazynach łącznie 76 tys. butelek win z Francji, Hiszpanii czy Włoch. Ostatnia dostawa miała miejsce w 2016 r.

Na fakturach widnieją podpisy m.in. ówczesnego dyrektora Działu Usług Hotelarsko-Gastronomicznych czy Zakupów i Wsparcia Sprzedaży.

Wartość zakupionego alkoholu wyniosła 597 tys. zł. 

Z przeprowadzonego w sierpniu audytu wynika, że z tych zapasów zostało jedynie 16 tys. butelek. Dziennik zauważa, że wino mogła sprzedać należąca do Orlenu spółka Srebrna Catering, zajmująca się m.in. importem win.

- Spółka Orlen Administracja ani należąca do niej spółka Srebrna Catering nie zajmują się obecnie ani importem win, ani ich sprzedażą - mówi "Super Expressowi" Joanna Zakrzewska, rzecznik PKN Orlen.

Zakrzewska poinformowała również, że "trwają czynności sprawdzające", które mają wyjaśnić, w jakim celu prowadzono "działalność związaną z zakupami win i ich dystrybucją na tak znaczącą skalę".

Piotr Cieszewski wniósł flagę Szlachetnej Paczki na Everest. O ks. Stryczku mówi: "To było jak zderzenie z pociągiem"

Więcej o: