Niedziele handlowe 2018. Czy w tym tygodniu wypada niedziela handlowa?

Rozpoczął się kolejny miesiąc, a wraz z nim nowa kartka w kalendarzu niedziel handlowych. Czy w najbliższą niedzielę sklepy takie jak Biedronka, Auchan, Lidl i Tesco będą otwarte?

Z kalendarium niedziel handlowych wynika, że 7 października to niedziela handlowa, a więc otwarte będą nie tylko dyskonty i supermarkety, ale także sklepy w galeriach handlowych. Dlaczego?

Niedziele handlowe - październik 2018. Kiedy kolejne niedziele handlowe?

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu. Regułą jest, że są to zawsze pierwsza i ostatnia niedziela, chyba, że w danym miesiącu wypada Wielkanoc lub Boże Narodzenie. Wynika z tego, że w październiku będziemy mieć dwie niedziele handlowe - pierwszą w tym tygodniu, a więc 7 października, a drugą pod koniec miesiąca, 28 października. Pomiędzy tymi dwiema niedzielami handlowymi będą dwie niedziele niehandlowe - 14 oraz 21 października.

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Ile niedziel handlowych w kolejnych latach?

Kolejna zmiana dot. liczby niedziel handlowych zbliża się wielkimi krokami. Kiedy rok 2018 się skończy, niedziel handlowych będzie coraz mniej. W 2019 roku będzie tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu, z kolei w 2020 roku niedziele handlowe wypadną tylko 7 razy w ciągu całego roku. 

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: