Niedziele handlowe 2018. Czy w tym tygodniu wypada niedziela handlowa?

Rozpoczął się kolejny miesiąc, a wraz z nim nowa kartka w kalendarzu niedziel handlowych. Czy w najbliższą niedzielę sklepy takie jak Biedronka, Auchan, Lidl i Tesco będą otwarte?

Z kalendarium niedziel handlowych wynika, że 7 października to niedziela handlowa, a więc otwarte będą nie tylko dyskonty i supermarkety, ale także sklepy w galeriach handlowych. Dlaczego?

Niedziele handlowe - październik 2018. Kiedy kolejne niedziele handlowe?

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu. Regułą jest, że są to zawsze pierwsza i ostatnia niedziela, chyba, że w danym miesiącu wypada Wielkanoc lub Boże Narodzenie. Wynika z tego, że w październiku będziemy mieć dwie niedziele handlowe - pierwszą w tym tygodniu, a więc 7 października, a drugą pod koniec miesiąca, 28 października. Pomiędzy tymi dwiema niedzielami handlowymi będą dwie niedziele niehandlowe - 14 oraz 21 października.

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Ile niedziel handlowych w kolejnych latach?

Kolejna zmiana dot. liczby niedziel handlowych zbliża się wielkimi krokami. Kiedy rok 2018 się skończy, niedziel handlowych będzie coraz mniej. W 2019 roku będzie tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu, z kolei w 2020 roku niedziele handlowe wypadną tylko 7 razy w ciągu całego roku. 

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (22)
Niedziele handlowe 2018. Czy 7 października to niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • wolfspider

  Oceniono 10 razy 6

  Moje marzenie... pracować w Agorze i pisać artykuły o niedzielach handlowych...

 • krzysio333

  Oceniono 9 razy 5

  Wyborcza traktujesz tych swoich Lemingów jak idiotów. Ile razy w każdym miesiącu będziesz Im przypominać, żeby nie biegli do sklepów?.

 • justsaying

  Oceniono 8 razy 4

  Bingo! Trafiony, zatopiony. Jak ja sie ciesze ze w koncu Gazeta napisala ze w ta niedziele moge zrobic zakupy!

 • swiroslaw_klamczynski

  Oceniono 2 razy 2

  Z niecierpliwością będę czekał na 7 kolejnych wypierdzin w tym temacie.

 • edi70

  Oceniono 2 razy 2

  Ja pi..ole. Wy jesteście niereformowalni.Ile można pisać o czymś co jest oczywiste? Takimi artykulikami dajecie siē podobno do SE czy Faktu. Po prostu wstyd.

 • dziecko.marca

  Oceniono 2 razy 2

  Lakoniczna informacja między zajawkami byłaby ok, ale robienie z tego na siłę artykułu, zmuszanie do wejścia w tekst, jest bezczelnością.

 • Oceniono 1 raz 1

  A czy w tę niedzielę można wchodzić do sklepu na zakupy z pieskiem lub kotkiem oczywiście na smyczy?, o tym szanowna redakcja zapomina przypominać

 • Oceniono 7 razy 1

  Wspaniała konkretna wiadomość prasowa szkoda że nie podawana codziennie, już wiem co zrobimy z moją Ziutką po wyjściu z kościoła w niedzielę ,udamy się na zakupy do Biedronki którą mamy po drodze , może z tej okazji zakupimy coś w promocji a szczególnie chodzi o golonkę oraz płyn czarodziejski w butelce 0 .70

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX