Tomasz Sakiewicz komentuje "Kler": Tylko świnie siedzą w kinie. Reakcja? "Obrzydliwe"

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz w dość osobliwy sposób skomentował duże zainteresowanie premierą filmu "Kler". "Tylko świnie siedzą w kinie" - napisał. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki.

"Pytają mnie czy pójdę na film „Kler”? Było takie dobre powiedzenie w czasie okupacji: „tylko świnie siedzą w kinie”. Nasi ojcowie wiedzieli, że nie trzeba się przekonywać, co Niemcy pokazują, żeby nie oglądać hitlerowskiej propagandy" - tak Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" odniósł się do głośnego filmu Wojciecha Smarzowskiego, który miał swoją premierę w piątek.

"Zbydlęcenie 'level dotąd nieznany'"

Wpis wywołał oburzenie u użytkowników Twittera, którzy uznali, że przywoływanie hasła z okresu okupacji hitlerowskiej w kontekście filmu Smarzowskiego jest niestosowne.  "Niechże ktoś wezwie lekarza. Zbydlęcenie 'level dotąd nieznany'. Porównywanie Smarzowskiego do propagandy Hitlera, to tylko ktoś na usługach Kaczyńskiego mógł wymyślić" - napisała Hanna Lis.

Darmowa reklama

"Pan wie, że kina są pełne? Brawo teraz obraził pan tysiące Polaków, gdzie was zaprowadzi ta pycha" - napisała inna komentująca. W podobnym tonie odniósł się do słów Sakiewicza użytkownik Obserwator. "Panie Sakiewicz, takie porównanie Polaków do świń świadczy o pana głupocie" - czytamy we wpisie. "Sugerujesz pan, że tysiące Polaków, którzy obejrzeli lub obejrzą 'Kler' to świnie!?" - pisze kolejna osoba.

Wielu komentujących zwracało też uwagę na fakt, że tego typu wpisy to dodatkowa darmowa reklama filmu. "Twórcy "Kleru" dziękuję za kolejną darmową reklamę" - napisała dziennikarka Aneta Mościcka.

Więcej o:
Komentarze (724)
Tomasz Sakiewicz komentuje "Kler": Tylko świnie siedzą w kinie
Zaloguj się
 • sebastien62

  Oceniono 212 razy 204

  To nie możliwe aby tak kulturalny, wykształcony, wychowany w duchu miłości do bliźniego, praktykujący i wierzący Polak - katolik, płacący godnie swoim pracownikom - mógł tak nazwać Polaków. To jakieś trole musiały napisać - albo szatan :-)

 • dr_ahejm

  Oceniono 128 razy 118

  Oraz Gorszy Sort Polaka. Natomiast propaganda Gazety Polskiej jest jak najbardziej OK.
  Oto wysoki poziom intelektualny elit PiS.

 • m.aloes

  Oceniono 107 razy 101

  sakiewicz z ciebie to dopiero wieprz nad wieprzami ... spojrz na siebie i na swoj bebzun ... popełniasz 7 GG jak na moje oko

 • vendettav

  Oceniono 150 razy 98

  Powiedział wieprz odrywając na chwilę ryj od koryta.

 • TheWierzbionek

  Oceniono 69 razy 59

  Dopóki będą popularne gusła jednorazowe (chrzest,ślub, pogrzeb) gdzie pośrednictwo i usługa katabasa są niezbędne nic się nie zmieni. Obejrzyjcie film, pooburzacie się jak zwykle na Kler i KK, pogadacie sobie a potem i tak dzieciaka wyślecie na indokrynacje w szkole bo bierzmowanie, kościelny ślub. No i wiadomo że chrzest obowiązkowy a i katabas na pogrzebie niezbędny bo co rodzina i sąsiadka powie. Prawda hipokryci?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX