"Kler" może być wyświetlany w Ostrołęce. Wprost.pl: PiS zganiło prezydenta miasta

W ostatnich dniach o Ostrołęce było głośno głównie z jednego powodu - jedyne kino w mieście podjęło decyzję, by nie wyświetlać filmu "Kler". Jak podaje Wprost.pl, może się to zmienić. Prezydent miasta został zganiony przez polityków z centrali PiS.

Jantar to jedyne kino w Ostrołęce. Podlega ono pod Ostrołęckie Centrum Kultury, a więc piecze nad nim sprawuje samorząd. Prezydentem miasta jest z kolei Janusz Kotowski z Prawa i Sprawiedliwości, w przeszłości katecheta. 

"Kler" będzie grany w Ostrołęce?

Kilka dni temu portal moja-ostroleka.pl poinformował, że w kinie nie będzie wyświetlany "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Pojawiły się domysły, że brak tego filmu w Jantarze wynika z odgórnego zalecenia prezydenta z PiS. Ten jednak zaprzecza, twierdząc, że nigdy nie ustalał repertuaru kina. W sprawie Ostrołęki interweniował nawet rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

Tymczasem okazuje się, że sprawa może mieć ciąg dalszy - niewykluczone, że kino jednak wyświetli głośny film. Jak podaje nieoficjalnie portal wprost.pl, prezydent miasta został zganiony przez centralę partii. - Powiedzieli mu, żeby wycofał się z kontrowersyjnej decyzji o cenzurze filmu - cytuje anonimowego polityka PiS wprost.pl.

Więcej o: