Weszli do kościoła i ukradli pustą skarbonkę i potrójny gong. Swój łup wyrzucili

Policjanci zatrzymali dwóch jeleniogórzan podejrzanych o kradzież drewnianej skarbonki oraz potrójnego gongu z jednego z kościołów. 

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 24 lata, podejrzanych o kradzież na szkodę jednego z jeleniogórskich kościołów. Jak ustalili funkcjonariusze, jeleniogórzanie 23 września weszli do kościoła i wykorzystując nieobecność ludzi i księdza ukradli drewnianą skarbonkę oraz potrójny gong. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 1600 zł. Okazało się, że skarbonkę rozbili szukając pieniędzy. Mieli pecha, gdyż była pusta, natomiast gong najprawdopodobniej wyrzucili.

21-latek odpowie dodatkowo za kradzież przewodu elektrycznego. Policjanci ustalili bowiem, że mężczyzna na koncie kradzież 100 metrów przewodu elektrycznego z budowanego w Cielicach bulwaru. Jego wartość oszacowano na 1200 zł. Jeleniogórzanin oświadczył, że kabel sprzedał w punkcie skupu złomu.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyznom za popełnione czyny grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda: Co Polacy myślą o "Klerze" Smarzowskiego po pokazie?

Więcej o: