Joanna Schmidt walczy z byłym mężem. Chodzi o pieniądze z programu 500 plus

Już po rozwodzie Joanna Schmidt miała pobierać pieniądze z programu 500 plus, choć w tej sytuacji cała kwota się jej nie należała - zarzuca posłance były mąż. Joanna Schmidt zaprzecza i mówi, że to jej mąż ma "sprawę o wyłudzenie".

Joanna Schmidt w 2016 roku, jeszcze jako posłanka Nowoczesnej, głosowała przeciwko rządowemu programowi 500 plus. Stosunkowo niedawno krytykowała program jako "marnowanie pieniędzy" i "ogromne obciążenie dla budżetu" (choć w innej rozmowie namawiała, by pobierać świadczenie bez względu na dochody).

Jednak posłanka i jej (były już) mąż złożyli wniosek o pieniądze z programu 500 plus. Jako rodzinę trójki dzieci pobierali w sumie 1000 zł świadczenia, które szły na konto posłanki - opisuje portal Wirtualna Polska. Po rozwodzie w 2016 roku podzielili się opieką nad dziećmi. Najstarsza córka została z Pawłem Schmidtem, a dwoje młodszych dzieci - z matką. 

"Zwracałem się do byłej żony, by zwróciła mi pieniądze"

W związku z tym posłance nie przysłuchiwało już 1000 zł świadczenia, gdyż pod jej opieką była dwójka, a nie trójka dzieci. Tymczasem - twierdzi jej były mąż - Schmidt wciąż otrzymywała świadczenie. Gdy posłanka zmieniła numer konta, o czym urząd poinformował Schmidta, ten podał swoje konto. A była żona zawiadomiła urząd, że mężczyzna pobiera nienależne świadczenie. Po kontroli urzędnicy zażądali zwrotu pieniędzy, które się nie należały. 

- Wielokrotnie zwracałem się do byłej żony, by zwróciła mi pieniądze, które dostawała na konto, a ja musiałem oddać do urzędu jako wnioskodawca - mówił w rozmowie z WP.pl Schmidt. Z tego powodu złożył przeciwko posłance powództwo w sądzie o spłatę 7 tys. zł z odsetkami. 

Jednak posłanka zaprzecza temu, co mówi były mąż. Stwierdziła, że to przeciwko niemu toczy się sprawa o wyłudzenie pieniędzy. 

Komisja Europejska skarży Polskę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej

Więcej o:
Komentarze (205)
Joanna Schmidt walczy z byłym mężem o pieniądze z programu 500 plus
Zaloguj się
 • plorg

  Oceniono 70 razy 42

  Nowoczesność w praktyce wygląda zupełnie tak samo jak stare dobre zacofanie.

 • aaa.dziewczyny.zatrudnie

  Oceniono 47 razy 33

  Schmidt, Petru, Kijowski, Mazguła i inni - idole opozycji pompowani przez Wyborczą:)))

 • nino.rota

  Oceniono 68 razy 28

  Straszno i Nowosmieszno.
  Nie POtrafia rozliczyc dotacji partyjnych, Lubnauer zebrze o jalmuzne od swoich wyborcow ktorym naplula w twarz dajac sie POzrec Skretynie, partyjne milostki na Maderze jak uczniaki, pucz w sejmie... to ma byc POwazna oPOzycja?!
  wstyd zenada i obciach.

 • komentator.81

  Oceniono 52 razy 22

  CO ZA OBŁUDA?!?!!? Nowośmieszna w pełnej okazałości!!

  Całe lata ZWALCZALI program 500+ a teraz się o niego kłócą!!

  Piękne podsumowanie POlitycznej katastrofy skompromitowanego obozu NIEUDACZNIKÓW spod znaku KOD!!!

 • asperamanka

  Oceniono 32 razy 20

  Najlepsze jest to, że ta kobieta rzucając męża i dzieci i wiążąc się z Ruchardem pewnie wierzyła, że sobie byt polepszy, a tu zonk, Ruchard stracił synekury przy pisaniu „opinii” i w radzie nadzorczej Vistuli, i musi wegetować za 8 koła brutto pensji poselskiej, plus ona drugie 8. Jak tu żyć?

  Ja bym jej radził nowocześnie rozłożyć nogi przed Jaroslawem, on ma duże oszczędności i małe wydatki, a gdy - oby żył wiecznie - zamknie szybko oczy, to i spadek wpłynie na konto niezły ;-)

 • iksis

  Oceniono 40 razy 12

  Jak nazwać takie postępowanie?

  Joanna Schmidt w 2016 roku, jeszcze jako posłanka Nowoczesnej, głosowała przeciwko rządowemu programowi 500 plus. Stosunkowo niedawno krytykowała program jako "marnowanie pieniędzy" i "ogromne obciążenie dla budżetu" (choć w innej rozmowie namawiała, by pobierać świadczenie bez względu na dochody).

  Jednak posłanka i jej (były już) mąż złożyli wniosek o pieniądze z programu 500 plus. Jako rodzinę trójki dzieci pobierali w sumie 1000 zł świadczenia, które szły na konto posłanki - opisuje portal Wirtualna Polska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX