Pierwsze reakcje widzów na "Kler" Smarzowskiego. "Taka jest polska rzeczywistość" [WIDEO]

W piątek odbyła się polska premiera "Kleru" Wojciecha Smarzowskiego, filmu, który ogromne emocje wywołał zanim jeszcze wszedł do kin. Rozmawialiśmy z widzami tuż po pokazie. - Ten film jest monumentalny - mówili.

Emocje, które pojawiły się przed premierą filmu Smarzowskiego, po jego premierze tylko urosły. Ludzie wychodzili z kina poruszeni, często również przytłoczeni tym, co zobaczyli na ekranie. - Czuję się po nim zmęczona - przyznała jedna z kobiet.

 - Ten film jest po prostu monumentalny - usłyszeliśmy. - Film jest trochę przerysowany, ale artysta ma prawo przerysować obraz - stwierdziła jedna z pań.

Znakomita część widzów zaznaczała w swoich wypowiedziach, że film jest o Kościele, nie o wierze. Nie obraził mnie ten film, ja nadal w Boga wierzę. Czy Kościół to zniesie? Nie wiem - powiedziała nam wychodząca z pokazu kobieta.

- "Kler" wywoła ogromną dyskusje i dobrze, bo ona jest potrzebna - mówili widzowie. - To jest film nie tylko o Kościele, ale o wszystkich, którzy doszli wysoko. Podobne zdanie mam o politykach, biznesmenach. Taka jest polska rzeczywistość - przyznała inna.

Więcej reakcji usłyszycie w naszym wideo.

Więcej o: