Profesor Marcin Matczak do "Matki Kurki": Zobaczymy, jak będziesz piszczał

Profesor UW Marcin Matczak wdał się w gorącą dyskusję ze znanym prawicowym blogerem znanym jako "Matka Kurka". Sprawę skomentował Jarosław Gowin.

Na Twitterze mogliśmy obserwować gorącą dyskusję pomiędzy Piotrem Wielguckim, blogerem znanym jako "Matka Kurka", a prawnikiem Wojciechem Sadurskim. W którymś momencie do rozmowy dołączył się prof. Marcin Matczak, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, który zdaniem wielu opublikował skandaliczny wpis. 

Profesor UW o córce adwersarza

"Kiedyś mówiłeś że twoja córka idzie na prawo do Wrocławia, prawda? Wyślę ten twój defekacyjny tekst moim kolegom z Wydziału i poproszę, żeby go omówili na zajęciach w Jej grupie jako przykład mowy nienawiści. Zobaczymy, jak będziesz piszczał, jak wróci do domu" - napisał profesor Matczak na swoim Twitterze, co wywołało falę oburzenia.

Jarosław Gowin komentuje wpis Marcina Matczaka

Jak informuje portal dorzeczy.pl, Jarosław Gowin skomentował sprawę wpisu profesora Marcina Matczaka. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego powiedział, że tego typu wpisy są niedopuszczalne, a zachowanie, jakiego dopuścił się profesor Uniwersytetu Warszawskiego nie przystoi wykładowcy akademickiemu.

"Matka Kurka" nie odpuści. Będzie zawiadomienie do prokuratury i wniosek do KIRP

Bloger Piotr Wielgucki zapowiedział na Twitterze, że nie dopuści do tego, aby prof. Marcin Matczak nie poniósł odpowiednich konsekwencji. "Matka Kurka" napisał, że zawiadomi o sprawę prokuraturę, złoży wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego do Krajowej Izby Radców Prawnych i skieruje odpowiednie pisma do rektorów uczelni. Zapowiedział także postępowanie procesowe.

Donald Trump w ONZ trzykrotnie mówił o Polsce. 'Wspaniały naród broni swojej niezależności'

Więcej o: