Profesor Marcin Matczak do "Matki Kurki": Zobaczymy, jak będziesz piszczał

Profesor UW Marcin Matczak wdał się w gorącą dyskusję ze znanym prawicowym blogerem znanym jako "Matka Kurka". Sprawę skomentował Jarosław Gowin.

Na Twitterze mogliśmy obserwować gorącą dyskusję pomiędzy Piotrem Wielguckim, blogerem znanym jako "Matka Kurka", a prawnikiem Wojciechem Sadurskim. W którymś momencie do rozmowy dołączył się prof. Marcin Matczak, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, który zdaniem wielu opublikował skandaliczny wpis. 

Profesor UW o córce adwersarza

"Kiedyś mówiłeś że twoja córka idzie na prawo do Wrocławia, prawda? Wyślę ten twój defekacyjny tekst moim kolegom z Wydziału i poproszę, żeby go omówili na zajęciach w Jej grupie jako przykład mowy nienawiści. Zobaczymy, jak będziesz piszczał, jak wróci do domu" - napisał profesor Matczak na swoim Twitterze, co wywołało falę oburzenia.

Jarosław Gowin komentuje wpis Marcina Matczaka

Jak informuje portal dorzeczy.pl, Jarosław Gowin skomentował sprawę wpisu profesora Marcina Matczaka. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego powiedział, że tego typu wpisy są niedopuszczalne, a zachowanie, jakiego dopuścił się profesor Uniwersytetu Warszawskiego nie przystoi wykładowcy akademickiemu.

"Matka Kurka" nie odpuści. Będzie zawiadomienie do prokuratury i wniosek do KIRP

Bloger Piotr Wielgucki zapowiedział na Twitterze, że nie dopuści do tego, aby prof. Marcin Matczak nie poniósł odpowiednich konsekwencji. "Matka Kurka" napisał, że zawiadomi o sprawę prokuraturę, złoży wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego do Krajowej Izby Radców Prawnych i skieruje odpowiednie pisma do rektorów uczelni. Zapowiedział także postępowanie procesowe.

Donald Trump w ONZ trzykrotnie mówił o Polsce. 'Wspaniały naród broni swojej niezależności'

Więcej o:
Komentarze (710)
Profesor Marcin Matczak do "Matki Kurki": Zobaczymy, jak będziesz piszczał
Zaloguj się
 • karolus2222

  Oceniono 223 razy 129

  TA......GOWIN JAKO MORALIZATOR !?
  W CIĄGU 30 LAT NIE BYŁO BARDZIEJ OBRZYDLIWEGO POLITYKA !

 • darius112

  Oceniono 128 razy 66

  Ja tam będę głosował na Dolanda Tuska i PO czyli ludzi rozumnych i na pewnym poziomie. Wystarczy porównać jak było za PO i jak jest teraz za faszystowskiego PIS-u. Za PO:
  - było niższe bezrobocie,
  - wyższy wzrost gospodarczy,
  - większa demokracja,
  - lepsza praworządność
  - było zdecydowanie mniej chamstwa, teraz jest więcej
  - nie byliśmy izolowani w Unii, teraz jesteśmy
  - był mniejszy antysemityzm, teraz jest większy
  - PO nie chciała przyjmować uchodźców, PIS przyjmuje
  Także ludzie na poziomie, rozumni i europejscy głosujmy na PO i Nowoczesną.

 • gargameli100

  Oceniono 125 razy 63

  spoko a "dziadek z wermachtu" to co . Kto zaczął . PiSuarowe katoliki mogą wszystko a reszta mordę w kubeł bo obraza majestatu.

 • arturo.k61

  Oceniono 136 razy 56

  Jeśli dobrze pamiętam? - cały ten "Matka Kurka" obrażał WOŚP...
  Osobiście uważam, że to jedna z 2 akcji... w które warto coś włożyć! (druga to HDK).
  Nie rozumiem tego typu furiatów? frustratów? - Nic nie osiągnął, ale do komentowania pierwszy?!

 • orion57

  Oceniono 122 razy 38

  taki odważny człowiek a wstydzi się swoich poglądów przed córką? to tchórz i tyle. Panie Matczak nie da się wygrać z ludem pisu bez zbrudzenia sobie rąk. Chapeau bas. Czas na CUD,który wywali pis z politycznej mapy Polski.

 • elpollako12

  Oceniono 87 razy 37

  Matka Kurka to znany pieniacz sądowy i troll. Gościowi nie udało się w życiu, handlował oponami, teraz trochę odżył. Taka jego robota.

 • a-barbara

  Oceniono 44 razy 34

  Popieram wykładowcę. Cytat wyrwany z kontekstu. To nie była groźbą szykanowania córki, jedynie propozycja zajęć analizujących teksty ojca: a że efektem ubocznym byłby wstyd za patologiczne zachowania rodzica, to nie wina profesora. Bloger wypowiadając się publicznie nie może reprezentować poziomu szamba. Pan Gliński wogóle nie powinien się w to wtrącać, bo ujmując się za wulgarnym gościem i solidaryzując się z jego wypowiedzią, kompromituje się na równi z nim (a przy okazji swój urząd).

 • krzysztof0804

  Oceniono 40 razy 28

  Popieram prof. Matczaka, dostał obrzydliwy tekst, stał się jego dysponentem ,może go upublicznić także rodzinie autora - niech się autor wstydzi przed własną rodziną

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX