"Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie". Morawiecki prostuje

Zgodnie z wyrokiem sądu premier Mateusz Morawiecki opublikował w przed głównymi wydaniami "Faktów" i "Wiadomości" sprostowanie swoich słów dot. rządów PO - PSL. Chodziło o stwierdzenie dot. wydatków na drogi.

„Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 roku podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej” - takie sprostowanie pojawiło się dziś przed głównym wydaniem "Faktów" TVN oraz "Wiadomości" TVP na antenie TVP Info.

To efekt wyroku sądu po pozwie w trybie wyborczym, którzy przeciwko premierowi złożyła Platforma Obywatelska.

Sprostowanie Mateusza Morawieckiego zamieszczone przed głównym wydaniem 'Wiadomości'Sprostowanie Mateusza Morawieckiego zamieszczone przed głównym wydaniem 'Wiadomości' Fot. TVP Info

W poniedziałek warszawski Sąd Okręgowy oddalił pozew w trybie wyboczy przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej odwołali się jednak od tej decyzji. Sąd Apelacyjny przychylił się do wniosku i uznał, że Morawiecki ma sprostować część swojej wypowiedzi, w której podaje konkretne dane

Adwokat Michał Szpakowski zwrócił uwagę, że sąd podtrzymał wcześniejszą opinię, że samo stwierdzenie, że "nie było dróg i mostów" może być retoryczne. Jednak już słowa, że "PO wydało 5 mld w osiem lat, a PiS wydaje tyle w rok lub półtora" poddaje się ocenie i jest fałszywe - napisał adwokat. 

Więcej o: