"Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie". Morawiecki prostuje

Zgodnie z wyrokiem sądu premier Mateusz Morawiecki opublikował w przed głównymi wydaniami "Faktów" i "Wiadomości" sprostowanie swoich słów dot. rządów PO - PSL. Chodziło o stwierdzenie dot. wydatków na drogi.

„Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 roku podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej” - takie sprostowanie pojawiło się dziś przed głównym wydaniem "Faktów" TVN oraz "Wiadomości" TVP na antenie TVP Info.

To efekt wyroku sądu po pozwie w trybie wyborczym, którzy przeciwko premierowi złożyła Platforma Obywatelska.

Sprostowanie Mateusza Morawieckiego zamieszczone przed głównym wydaniem 'Wiadomości'Sprostowanie Mateusza Morawieckiego zamieszczone przed głównym wydaniem 'Wiadomości' Fot. TVP Info

W poniedziałek warszawski Sąd Okręgowy oddalił pozew w trybie wyboczy przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej odwołali się jednak od tej decyzji. Sąd Apelacyjny przychylił się do wniosku i uznał, że Morawiecki ma sprostować część swojej wypowiedzi, w której podaje konkretne dane

Adwokat Michał Szpakowski zwrócił uwagę, że sąd podtrzymał wcześniejszą opinię, że samo stwierdzenie, że "nie było dróg i mostów" może być retoryczne. Jednak już słowa, że "PO wydało 5 mld w osiem lat, a PiS wydaje tyle w rok lub półtora" poddaje się ocenie i jest fałszywe - napisał adwokat. 

Więcej o:
Komentarze (372)
Morawiecki opublikował sprostowanie. ?Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie"
Zaloguj się
 • mederith

  Oceniono 53 razy 35

  KŁAMSTWO nalezy ODSZCZEKAC panie Morawiecki, aby kazdy obywatel Rzeczpospolitej slyszal pana szczekanie w KURSKIEJ TV i reszcie KŁAMLIWYCH WIADOMOSCI TV.
  Mam nadzieje, ze szczekanie samego pana Premiera wezma sobie do serca wszyscy politycy i beda mieli tak samo napuchniete JAJA, odszczekiwujac swoje OBIECANE KŁMSTWA...ale chyba tylko premier bedzie pierwszym i ostatnim, ktory ODSZCZEKA...przeca reszta to CIOTY.

 • tzwpanstwopislamskie

  Oceniono 84 razy 30

  Morawiecki jest durniem ktory mowi o czyms nie majac danych czy po prostu klamal i manipulowal pisowska ciemnota? Mnie interesuje odpowiedz na to pytanie

 • zielonyludek

  Oceniono 57 razy 17

  A dlaczego nie podano tego w tubie propagandowej rządzącej partii czyli TVP?
  Niech ten malowany premier przyzna przed swoim elektoratem że kłamie.

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 54 razy 14

  Czyli oficjalnie musi przyznać ,że jest kłamcą,człowiek honoru podałby się po takim czymś do dymisji.

 • sowielustro

  Oceniono 42 razy 12

  A teraz niech bankster pokaże faktury i potwierdzenia zapłaty za emisję sprostowania. Zgodnie z październikowym cennikiem 30-sekundowa reklama przed „Faktami TVN", to koszt od 53,7 do 67,7 tys. zł w zależności od dnia. A spot do 10 sekund to koszt ok. 30,8 tys. zł.. Z kolei TVP w październiku za emisję reklamy do 10 s. przed głównym wydaniem „Wiadomości" pobiera ok. 13,5 tys. zł. Do wszystkich kwot należy doliczyć jeszcze VAT. Pokazuj Matołusz, abym się upewnił, że kłamiesz za swoje a nie za nasze podatki.

 • marek.slupik

  Oceniono 26 razy 12

  Moment, przed Dziennikiem Telewizyjnym nie było oświadczenia? Czy coś przeoczyłem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX