Lublin. Homofobiczne plakaty z logiem miasta przed Marszem Równości. Rzecznik: Użycie bezprawne

W Lublinie rozwieszono plakaty przeciwników zaplanowanego na październik Marszu Równości. Materiały o homofobicznym wydźwięku zostały opatrzone m.in. oficjalnym logiem miasta. Magistrat tłumaczy, że znaku użyto bezprawnie.

"Nie dla marszu homoseksualistów. Lublin miastem bez dewiacji" - plakaty o takiej treści pojawiły się w Lublinie. 

Plakaty odnoszą się do Marszu Równości, który w październiku ma odbyć się w Lublinie. Taka manifestacja odbędzie się w tym mieście po raz pierwszy. Jak łatwo zauważyć, na plakacie znajduje się logo Młodzieży Wszechpolskiej, ale też m.in. oficjalne logo miasta Lublin. "Chyba śnię! Lublin Miasto Inspiracji i Miasto Lublin jest organizatorem bojówek przeciwko Marszowi Równości i nazywa swoich obywateli dewiantami czy autora plakatu poniosła fantazja" - napisał na Facebooku Szymon Pietrasiewicz, lubelski animator kultury.

Lublin. Homofobiczne plakaty z logiem miasta. "Użyto go bezprawnie"

Zwróciliśmy się do lubelskiego ratusza z prośbą o komentarz. - Oczywiście, nie jesteśmy ani organizatorami marszu, ani nie wydawaliśmy zgody, by to logo zostało użyte na tym plakacie. W związku z tym użyto go bezprawnie - powiedziała portalowi Gazeta.pl Beata Krzyżanowska, rzeczniczka Urzędu Miasta Lublin. Jak dodaje, znak jest prawnie chroniony, w związku z tym ratusz wezwał już organizatora, którym prawdopodobnie jest Młodzież Wszechpolska, do niezwłocznego usunięcia znaku z materiałów. - Jeśli to nie zostanie zaprzestane, podejmiemy kroki prawne i wejdziemy na drogę sądową - dodaje Krzyżanowska.

.

Więcej o:
Komentarze (149)
Homofobiczne plakaty z logiem miasta w Lublinie. "Użycie bezprawne"
Zaloguj się
 • onduma

  Oceniono 70 razy 16

  Jesli mozna blokowac marsze narodowcow. Jesli mozna zaklocac wystapienia premiera czy prezydenta. Jesli mozna blokowac nawet marsz niepodleglosci, jesli mozna wyzywac wszystkich zwolennikow polskosci od nazistow to tyym bardzirj mozna blokowac i wyzywac marsze sodomitow

 • jozbieszczad

  Oceniono 56 razy 14

  Wcale nie zdziwiłoby mnie gdyby te plakaty rozwieszał w nocy miejscowy pracownik wyborczej aby dziś móc napisać o tym i pokazać jaka to nietolerancja w Polsce .
  Taki Hugo Bader .

 • jozbieszczad

  Oceniono 59 razy 11

  Jaka homofobia ?

  Takie plakaty powinny wisieć w każdym mieście i każdej wsi w Polsce .

 • bart5554

  Oceniono 40 razy 10

  Co to znaczy "homofobiczne"? Jest wolność słowa, plakat nie łamie prawa? Nie próbujcie wolnym Polakom zakładać kagańców, jak w Niemczech. Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy i, dopóki nie łamie prawa, może to robić, jak chce.

 • 11krzych

  Oceniono 14 razy 8

  > Lublin miastem bez dewiacji.
  Efekt filmu KLER? Koscioly w Lublinie będą likwidować?

 • pansloik

  Oceniono 26 razy 8

  Tutaj kłania się III zasada dynamiki Newtona, tylko przeniesiona do nauk społecznych. Im mocniej i nachalniej będzie promowana dewiacja, tym reakcja na nie będzie bardziej zdecydowana i brutalna. III zasady dynami brzmi (za Wikipedią): "Oddziaływania ciał są zawsze wzajemne. W inercjalnym układzie odniesienia siły wzajemnego oddziaływania dwóch ciał mają takie same wartości, taki sam kierunek, przeciwne zwroty i różne punkty przyłożenia (każda działa na inne ciało)."

 • loneman

  Oceniono 30 razy 6

  Naziole szukaja zaczepki a przy okazji - testuja na co im wladze pozwola...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX