Lublin. Homofobiczne plakaty z logiem miasta przed Marszem Równości. Rzecznik: Użycie bezprawne

W Lublinie rozwieszono plakaty przeciwników zaplanowanego na październik Marszu Równości. Materiały o homofobicznym wydźwięku zostały opatrzone m.in. oficjalnym logiem miasta. Magistrat tłumaczy, że znaku użyto bezprawnie.

"Nie dla marszu homoseksualistów. Lublin miastem bez dewiacji" - plakaty o takiej treści pojawiły się w Lublinie. 

Plakaty odnoszą się do Marszu Równości, który w październiku ma odbyć się w Lublinie. Taka manifestacja odbędzie się w tym mieście po raz pierwszy. Jak łatwo zauważyć, na plakacie znajduje się logo Młodzieży Wszechpolskiej, ale też m.in. oficjalne logo miasta Lublin. "Chyba śnię! Lublin Miasto Inspiracji i Miasto Lublin jest organizatorem bojówek przeciwko Marszowi Równości i nazywa swoich obywateli dewiantami czy autora plakatu poniosła fantazja" - napisał na Facebooku Szymon Pietrasiewicz, lubelski animator kultury.

Lublin. Homofobiczne plakaty z logiem miasta. "Użyto go bezprawnie"

Zwróciliśmy się do lubelskiego ratusza z prośbą o komentarz. - Oczywiście, nie jesteśmy ani organizatorami marszu, ani nie wydawaliśmy zgody, by to logo zostało użyte na tym plakacie. W związku z tym użyto go bezprawnie - powiedziała portalowi Gazeta.pl Beata Krzyżanowska, rzeczniczka Urzędu Miasta Lublin. Jak dodaje, znak jest prawnie chroniony, w związku z tym ratusz wezwał już organizatora, którym prawdopodobnie jest Młodzież Wszechpolska, do niezwłocznego usunięcia znaku z materiałów. - Jeśli to nie zostanie zaprzestane, podejmiemy kroki prawne i wejdziemy na drogę sądową - dodaje Krzyżanowska.

.

Więcej o: