12-letni Dawid uratował rodzinę z pożaru w Dąbrówce. "Mój syn to bardziej niż bohater"

12-letni Dawid z Dąbrówki w Łódzkiem wykazał się niebywałą odwagą i przytomnością umysłu. Gdy jego dom zajął się ogniem, rozbił ręką okno i wyprowadził z płomieni całą rodzinę.

Odwagi 12-letniemu Dawidowi nie można odmówić. Nie wahał się ani chwili, gdy we wtorek po południu w jego domu w Dąbrówce (gm. Aleksandrów, woj. łódzkie) wybuchł pożar. Przyczyną było prawdopodobnie zwarcie w instalacji elektrycznej. Choć budynek z zewnątrz otaczały mury, od środka był drewniany, więc płomienie rozprzestrzeniały się w szalonym tempie. W pewnym momencie odcięły drogę na zewnątrz.

Łódzkie. 12-letni Dawid uratował rodzinę z pożaru

W mieszkaniu poza 12-latkiem znajdowała się jego 33-letnia matka, 8-letnia siostra i 87-letnia schorowana ciocia. - Usłyszałam trzaski w przedpokoju. Myślałam, że dzieci po prostu się bawią - relacjonowała reporterce TVN 24 mama chłopca. 

Dawid zareagował szybko i zdecydowanie. Rozbił okno, raniąc sobie przy tym rękę, a następnie wyciągnął swoją 8-letnią siostrę. - Dawidek ją odebrał i pomógł jej wyjść. Potem wrócił. Krzyczał "mamo, mamo". Było już tak siwo, że bym nie wyszła, gdyby nie te okrzyki - opowiadała jego mama. Po uratowaniu 8-latki, z domu wyprowadzono ciocię Dawida. - Mój syn to bardziej niż bohater - podkreśla matka.

Medal dla bohatera

Z powodu obrażeń ręki chłopiec trafił do szpitala. Jak informuje policja życiu i zdrowiu członków rodziny nie zagraża niebezpieczeństwo, natomiast wójt gminy Aleksandrów zapewnił pokrzywdzonym lokal zastępczy oraz wsparcie finansowe.

Jak możemy przeczytać na gminnym Facebooku, dla poszkodowanej rodziny prowadzona jest zbiórka.  Koordynuje ją Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Aleksandrowie. Dyrektor szkoły w Aleksandrowie zapowiedziała wystąpienie z wnioskiem o medal dla młodego bohatera. 

Więcej o: