Morawiecki ma przyznać, że powiedział nieprawdę. A Bielan? "Złapaliśmy Schetynę na kłamstwie"

Adam Bielan odniósł się do postanowienia sądu, który nakazał Mateuszowi Morawieckiemu sprostowanie słów nt. inwestycji drogowych poprzedniego rządu. Wicemarszałek Sejmu spróbował obrócić to na korzyść PiS.

Adam Bielan był gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24. Prowadzący na początku odniósł się do postanowienia sądu, który przyznał rację Platformie Obywatelskiej w sprawie słów Mateusza MorawieckiegoPremier podczas spotkania w Świebodzinie przekonywał, że koalicja PO-PSL nie budowała dróg, wszystko zmieniło się kiedy doszło do władzy PiS.

Adam Bielan: Złapaliśmy Schetynę na kłamstwie

- Co robi człowiek honoru przyłapany na mówieniu nieprawdy? - zapytał Konrad Piasecki Adama Bielana.

- Przeprasza i wycofuje się z tych słów - odpowiedział bez wahania Adam Bielan. Następnie dodał: - Opozycja, w tym jej lider Grzegorz Schetyna, wielokrotnie wczoraj skłamali, oszukali opinię publiczną mówiąc, że sąd nakazał przeprosiny Mateuszowi Morawieckiemu. Złapaliśmy Grzegorza Schetynę na kolejnym kłamstwie - stwierdził. 

Programie wicemarszałek Sejmu potwierdził, że "premier opublikuje oświadczenie, które sąd nakazał opublikować". - Polacy doskonale wiedzą, że największe kłamstwo wyborcze w ostatnich latach to było kłamstwo Platformy Obywatelskiej, która mówiła, że nie ma pieniędzy w budżecie - powiedział później.

Od chwili, gdy sąd wydał postanowienie ws. słów Morawieckiego politycy PiS próbują je przekuć w swój sukces. Szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba przyznał wręcz, że "sąd przyznał rację premierowi". 

"Postanowienie sądu jest jasne: Premier nie musi przepraszać. PO od wczoraj próbuje manipulować i wmawiać Polakom, że jest inaczej-chyba nie zrozumieli uzas. Sąd oddalił główne żądania PO która chciała, żeby zakazał rozpow. info że nie budowali dróg ani mostów.Ten wniosek został oddalony" - napisała z kolei na Twitterze Beata Mazurek.

Sprostowanie Morawieckiego

Co dokładnie nakazał sąd? Morawiecki ma opublikować obwieszczenie o następującej treści: "Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej".

Więcej o: