Morawiecki ma przyznać, że powiedział nieprawdę. A Bielan? "Złapaliśmy Schetynę na kłamstwie"

Adam Bielan odniósł się do postanowienia sądu, który nakazał Mateuszowi Morawieckiemu sprostowanie słów nt. inwestycji drogowych poprzedniego rządu. Wicemarszałek Sejmu spróbował obrócić to na korzyść PiS.

Adam Bielan był gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24. Prowadzący na początku odniósł się do postanowienia sądu, który przyznał rację Platformie Obywatelskiej w sprawie słów Mateusza MorawieckiegoPremier podczas spotkania w Świebodzinie przekonywał, że koalicja PO-PSL nie budowała dróg, wszystko zmieniło się kiedy doszło do władzy PiS.

Adam Bielan: Złapaliśmy Schetynę na kłamstwie

- Co robi człowiek honoru przyłapany na mówieniu nieprawdy? - zapytał Konrad Piasecki Adama Bielana.

- Przeprasza i wycofuje się z tych słów - odpowiedział bez wahania Adam Bielan. Następnie dodał: - Opozycja, w tym jej lider Grzegorz Schetyna, wielokrotnie wczoraj skłamali, oszukali opinię publiczną mówiąc, że sąd nakazał przeprosiny Mateuszowi Morawieckiemu. Złapaliśmy Grzegorza Schetynę na kolejnym kłamstwie - stwierdził. 

Programie wicemarszałek Sejmu potwierdził, że "premier opublikuje oświadczenie, które sąd nakazał opublikować". - Polacy doskonale wiedzą, że największe kłamstwo wyborcze w ostatnich latach to było kłamstwo Platformy Obywatelskiej, która mówiła, że nie ma pieniędzy w budżecie - powiedział później.

Od chwili, gdy sąd wydał postanowienie ws. słów Morawieckiego politycy PiS próbują je przekuć w swój sukces. Szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba przyznał wręcz, że "sąd przyznał rację premierowi". 

"Postanowienie sądu jest jasne: Premier nie musi przepraszać. PO od wczoraj próbuje manipulować i wmawiać Polakom, że jest inaczej-chyba nie zrozumieli uzas. Sąd oddalił główne żądania PO która chciała, żeby zakazał rozpow. info że nie budowali dróg ani mostów.Ten wniosek został oddalony" - napisała z kolei na Twitterze Beata Mazurek.

Sprostowanie Morawieckiego

Co dokładnie nakazał sąd? Morawiecki ma opublikować obwieszczenie o następującej treści: "Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej".

Więcej o:
Komentarze (206)
Adam Bielan o wyroku sądu ws. słów Mateusza Morawieckiego
Zaloguj się
 • pohesa

  Oceniono 37 razy 35

  Już wiadomo dlaczego tak rujnują polskie prawo. To analfabeci nie potrafiący czytać ze zrozumieniem.

 • alexcomp

  Oceniono 26 razy 22

  "Morawiecki ma przyznać, że powiedział nieprawdę. A Bielan? "Złapaliśmy Schetynę na kłamstwie"
  - W przeciwieństwie do nagłówka, nigdy nie udało się złapać Bielana na mówieniu prawdy.

 • pablo_spear

  Oceniono 45 razy 19

  dzizes krajst, skad oni takich debili biora? A najgorsze jest to ze tyle ludzi im wierzy! A odnosnie budzetu, to tych pieniedzy nie ma, oni je pozyczaja i bedzie trzeba splacac kiedys!

 • leszekk73

  Oceniono 72 razy 18

  Nie musi przepraszać... Musi tylko publicznie przyznać, że łgał jak bura suka.
  Ale fakt, nie przeprosi, bo przecież niczego nie żałuje. On był kłamcą, jest kłamcą i kłamcą pozostanie. Przepraszać za to nie będzie, po prostu będzie dalej kłamał w żywe oczy. Taka natura...

 • labrador33

  Oceniono 39 razy 17

  Festiwal odwracania kota ogonem trwa.

 • krzywelustro

  Oceniono 30 razy 14

  Prorok ogosił niegdyś światu: "Nikt nigdy nie wmówi nam, że białe jest białe, a czarne - czarne".

 • frankyy

  Oceniono 32 razy 12

  Żeby przeprosić za kłamstwo to trzeba mieć choć odrobinę poczucia przyzwoitości i cywilnej odwagi. Człowiek honoru zrobiłby to bez nakazu sądowego, a PISmarionetki mają pełne gęby kłamstw i stale wycierają sobie gęby bogiem i ojczyzną.

 • def11

  Oceniono 42 razy 10

  Morawiecki ma przyznać, że powiedział nieprawdę, ale nie musi przepraszać.
  Czyli kolejne "zwycięstwo" PiS-u :)

  ps. gdzie prezes z kwiatkami ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX