Łódź. Najlepszy kierowca autobusu w Europie pracuje w MPK Łódź. Sebastian Mlonka: No cóż, udało się

Sebastian Mlonka został najlepszym kierowcą autobusu w Europie na mistrzostwach w Berlinie. Pracownik MPK Łódź rywalizował z konkurentami m.in. w cofaniu pojazdu slalomem czy jeździe z zaklejonym prędkościomierzem.

Pracownik MPK Łódź wygrał mistrzostwa Europy kierowców autobusów. Sebastian Mlonka był w Berlinie bezkonkurencyjny. - No cóż, udało się - przyznał skromnie portalowi TVN24 zwycięzca. Na mistrzostwach zdobył też trzecie miejsce w konkurencji zespołów.

Najlepszy kierowca w Europie. Mistrzostwa w Berlinie

Zawody polegały na wykonywaniu manewrów na placu - oceniana była dokładność prowadzenia autobusu i umiejętność "wyczucia" go. Konkurencje to m.in. cofanie autobusem slalomem między pachołkami, jazda z określoną prędkością z zaklejonym prędkościomierzem czy wjeżdżanie pomiędzy blisko ustawione beczki.

"Najlepszy kierowca autobusu w Europie pracuje w MPK Łódź" - chwali się samo przedsiębiorstwo.

Sebastian Mlonka w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Łodzi pracuje od sześciu lat. Jeździ po Retkini, Widzewie, Górnej i Śródmieściu. A po godzinach udziela się w ochotniczej straży pożarnej

Najlepszy kierowca autobusu w Europie dostanie premię?

Jak powiedział TVN24 prezes MPK, Mlonka może spodziewać się premii. -  Na pewno odczują naszą wdzięczność za świetne wyniki - zaznaczył Zbigniew Papierski.

Jedyny udany polski odrzutowiec. Wiek zabytkowy, ale prezentuje się pięknie

Więcej o: