"Kler". Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy apeluje o bojkot. "Ohydny, profanujący"

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy zaapelowało o bojkot filmu Wojciecha Smarzowskiego "Kler". Zdaniem stowarzyszenia, film jest "przykładem ohydnej, profanującej sacrum sztuki".

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wydało komunikat ws. filmu "Kler".

"Skoro nie udało się wmówić nam, że Pana Boga nie ma, trzeba nam zohydzić tych, którzy nas do Niego prowadzą. Bez których nie będziemy w stanie w pełni korzystać z Bożego Miłosierdzia. Ludzie ci posługują się różnymi metodami. Dziś orężem w tej walce jest też kultura. Zbyt wiele niestety jest przykładów ohydnej, profanującej sacrum sztuki, by je tu wyliczać. Najnowszym jest film reżysera Wojciecha Smarzowskiego pt. 'Kler'". - podkreśla KSD.

"Nikt nie będzie szydził z islamu"

Autorzy pisma podkreślają, że problemem współczesnej Europy jest islamizacja, jest to jednak temat niepoprawny politycznie, a szydzenie z islamu "może drogo kosztować". "Z katolików, zwłaszcza polskich oraz wszystkiego, co z katolicyzmem się kojarzy, można drwić bez żadnych hamulców" - czytamy.

Bojkot filmu "Kler" to próba wierności spuściźnie Jana Pawła II?

Wzywając do bojkotu filmu "Kler", stowarzyszenie podkreśla, że "dziś Polacy stają przed kolejną próbą wierności. Wierności spuściźnie św. Jana Pawła II, bł. ks. Popiełuszki i sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Największych synów współczesnego polskiego Kościoła. Ludzi, którzy nie wahali się świadczyć o Panu Bogu i patriotyzmie, w czasach najtrudniejszych. Im zawdzięczamy to, że wciąż jesteśmy Polakami i katolikami."

Stowarzyszenie dodaje, że "każdy z nas potrzebuje czasem refleksji na sobą i otaczającą nas codziennością. Dziś jest właśnie taki czas, dla wszystkich, którzy przyjęli sakramenty włączające ich we wspólnotę Kościoła. Sama refleksja jednak już nie wystarczy. Potrzeba wyraźnej deklaracji: czy jestem w Kościele, czy poza nim! Wszyscy, którym sprawa Ojczyzny leży na sercu, którzy kochają Pana Boga i Polskę, muszą dziś jasno i wyraźnie powiedzieć -nie- niszczeniu naszych narodowych wartości."

Skandale pedofilskie wstrząsnęły Kościołem na świecie i w Polsce

Skandale pedofilskie w tym roku wybuchały m.in. w Irlandii, obszerny raport na temat molestowania seksualnego nieletnich opublikowano w USA, podobny raport powstał w Niemczech.

W Polsce powróciła sprawa księdza Romana B., który więził i przez kilkanaście miesięcy gwałcił 13-letnią uczennicę, poznaną na lekcjach religii. W ostatnim czasie niektórzy duchowni zaczęli otwarcie mówić o tym problemie w swoich szeregach, a nawet przepraszać.

Podczas posiedzenia plenarnego Episkopatu Polski, które zakończy się w środę, jednym z tematów ma być właśnie pedofilia w Kościele.

Więcej o przypadkach pedofilii w Kościele można przeczytać tutaj:

Więcej o: