"Kler". Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy apeluje o bojkot. "Ohydny, profanujący"

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy zaapelowało o bojkot filmu Wojciecha Smarzowskiego "Kler". Zdaniem stowarzyszenia, film jest "przykładem ohydnej, profanującej sacrum sztuki".

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wydało komunikat ws. filmu "Kler".

"Skoro nie udało się wmówić nam, że Pana Boga nie ma, trzeba nam zohydzić tych, którzy nas do Niego prowadzą. Bez których nie będziemy w stanie w pełni korzystać z Bożego Miłosierdzia. Ludzie ci posługują się różnymi metodami. Dziś orężem w tej walce jest też kultura. Zbyt wiele niestety jest przykładów ohydnej, profanującej sacrum sztuki, by je tu wyliczać. Najnowszym jest film reżysera Wojciecha Smarzowskiego pt. 'Kler'". - podkreśla KSD.

"Nikt nie będzie szydził z islamu"

Autorzy pisma podkreślają, że problemem współczesnej Europy jest islamizacja, jest to jednak temat niepoprawny politycznie, a szydzenie z islamu "może drogo kosztować". "Z katolików, zwłaszcza polskich oraz wszystkiego, co z katolicyzmem się kojarzy, można drwić bez żadnych hamulców" - czytamy.

Bojkot filmu "Kler" to próba wierności spuściźnie Jana Pawła II?

Wzywając do bojkotu filmu "Kler", stowarzyszenie podkreśla, że "dziś Polacy stają przed kolejną próbą wierności. Wierności spuściźnie św. Jana Pawła II, bł. ks. Popiełuszki i sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Największych synów współczesnego polskiego Kościoła. Ludzi, którzy nie wahali się świadczyć o Panu Bogu i patriotyzmie, w czasach najtrudniejszych. Im zawdzięczamy to, że wciąż jesteśmy Polakami i katolikami."

Stowarzyszenie dodaje, że "każdy z nas potrzebuje czasem refleksji na sobą i otaczającą nas codziennością. Dziś jest właśnie taki czas, dla wszystkich, którzy przyjęli sakramenty włączające ich we wspólnotę Kościoła. Sama refleksja jednak już nie wystarczy. Potrzeba wyraźnej deklaracji: czy jestem w Kościele, czy poza nim! Wszyscy, którym sprawa Ojczyzny leży na sercu, którzy kochają Pana Boga i Polskę, muszą dziś jasno i wyraźnie powiedzieć -nie- niszczeniu naszych narodowych wartości."

Skandale pedofilskie wstrząsnęły Kościołem na świecie i w Polsce

Skandale pedofilskie w tym roku wybuchały m.in. w Irlandii, obszerny raport na temat molestowania seksualnego nieletnich opublikowano w USA, podobny raport powstał w Niemczech.

W Polsce powróciła sprawa księdza Romana B., który więził i przez kilkanaście miesięcy gwałcił 13-letnią uczennicę, poznaną na lekcjach religii. W ostatnim czasie niektórzy duchowni zaczęli otwarcie mówić o tym problemie w swoich szeregach, a nawet przepraszać.

Podczas posiedzenia plenarnego Episkopatu Polski, które zakończy się w środę, jednym z tematów ma być właśnie pedofilia w Kościele.

Więcej o przypadkach pedofilii w Kościele można przeczytać tutaj:

Więcej o:
Komentarze (640)
"Kler". Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy apeluje o bojkot filmu. "Ohydny, profanujący"
Zaloguj się
 • lukasz_aymoo

  Oceniono 181 razy 173

  Żaden film nie będzie nigdy tak ohydny jak klecha molestujący dziecko.

 • Lukas Czulno

  Oceniono 105 razy 103

  A co u ciężkiego licha obchodzi mnie Islam, kiedy żyję w katolickim w niemalże każdej dziedzinie publicznego życia kraju? Kapelani, księżą katecheci, biskupi obecni przy wszystkich istotnych dla kraju ceremoniach. Religia katolicka w każdej szkole, gdzie wbrew prawu wszystkie dzieci z góry traktowane są jako te, które na nią będą chodzić i to dopiero rodzice deklarują brak zgody na udział w tych zajęciach. Dodajmy do tego permanentny brak poszanowania dla rozdziału kościół-państwo. Kiedy kościołowi jest to wygodne to jest wspólnotą i domaga się wpływu na życie wszystkich obywateli, zarówno tych wierzących, jak i korzystających z prawa posiadania odrębnego światopoglądu, kiedy zaś pracownik kościoła popełni przestępstwo - droga wolna, nikt nie bierze za niego odpowiedzialności. W tym kontekście gadanie o Islamie jest nie tyle komiczne, co groteskowe. Co ma piernik do wiatraka?

 • free.mind

  Oceniono 69 razy 69

  Tomasz Sekielski kręci film dokumentalny o kościelnej pedofilii - zbiera na to pieniądze w internecie, bo żadna telewizja w Polsce nie ma odwagi tego sfinansować.
  kkpp.blox.pl/2018/09/Telewizje-w-Polsce-nie-chca-filmu-o-pedofilii-w.html

 • generationnext

  Oceniono 54 razy 52

  Szanowni katoliccy dziennikarze - zluzujcie. Kler nie zohydza tych, którzy do Boga prowadzą, tylko piętnuje tych, którzy od Boga odciągają. Porządnych oddanych Bogu i ludziom kapłanów w to nie mieszajcie, bo to nie jest film o nich. Amen.

 • fred_die

  Oceniono 114 razy 48

  Dziennikarzyny katolickie, film wam przeszkadza a fakt pedofilii w kościele to was w ogóle nie interesuje. Moralnymi gnidami jesteście.

 • popieramkukiza

  Oceniono 46 razy 42

  Do nieba pójdziesz tylko z pośrednictwem księdza pedofila.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX