Adam Fudali nie żyje. Były prezydent Rybnika odszedł w wieku 67 lat

Adam Fudali, były prezydent Rybnika, zmarł wczoraj. Przyczyną śmierci był choroba, która postępowała już od dłuższego czasu.

Adam Fudali urodził się w 1951 roku w Raciborzu. Będąc nastolatkiem stracił obie nogi podczas pracy na kolei. Niepełnosprawność nie przeszkodziła mu jednak w pozostaniu aktywnym przedsiębiorcą i obywatelem – dobrze zarządzał własną firmą, a potem – Rybnikiem.

Adam Fudali nie żyje - kim był?

W 1990 roku został radnym, a osiem lat później wygrał wybory na prezydenta Rybnika. W czasie swojej kadencji przeprowadził wiele inwestycji, choćby takich jak budowa kanalizacji sanitarnej w mieście czy przebudowa Placu Wolności.

Pobudził rozwój miasta poprzez budowę centrum handlowego Plaza i Focus, do tego odnowił deptak na ul. Sobieskiego i Powstańców Śląskich. Zainicjował również powstanie Zespołu Szkół Wyższych, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 oraz oddziału Państwowej Szkoły Muzycznej.

Postępująca choroba byłego prezydenta Rybnika

Adam Fudali sprawował funkcję prezydenta miasta przez cztery kadencje, od 1998 do 2014 roku, kiedy to przegrał wybory z Piotrem Kuczerą. Na dwa lata pozostał jednak Przewodniczącym Rady Miejskiej w Rybniku, potem stał się radnym. Z powodu choroby nie był obecny na ostatnich sesjach rady miasta. Adam Fudali zmarł pożegnawszy się z bliskimi.

Oni odeszli od nas w tym roku

Więcej o: