Norbert B. podejrzany o gwałt i zabójstwo 15-latki w areszcie. Za tę zbrodnię został skazany Komenda

Zapadła decyzja o areszcie dla Norberta B. podejrzanego o popełnienie zbrodni w Miłoszycach.

Norbert B., dziś 40-letni, usłyszał zarzuty zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa 15-letniej Małgosi z Miłoszyc. Decyzję o areszcie podjęto dziś rano na posiedzeniu aresztowym. Taką informację podaje TVN 24. 

Podejrzany został zatrzymany dwa dni temu na terenie jednostki strażackiej, w której od 2004 roku pracuje. -  Prokuratorzy wytypowali wszystkich mężczyzn, którzy w okresie zdarzenia skończyli 15 lat  i mieszkali w Miłoszycach lub w okolicy. Zostali przesłuchani pobierano od każdego z nich próbki porównawcze do badań genetycznych - mówił Prokurator Generalny Radosław Sikorski na briefingu prasowym po zatrzymaniu Norberta B.

Zbrodnia w Miłoszycach - co się stało?

Do zbrodni doszło 31 grudnia 1996 roku w Miłoszycach w województwie dolnośląskim. 15-letnia Małgosia została brutalnie zgwałcona, a następnie pozostawiona na mrozie. Dziewczyna zmarła. 

Za tę zbrodnię skazany został Tomasz Komenda. Spędził w więzieniu 18 lat. W marcu 2018 roku Sąd Najwyższy uniewinnił mężczyznę. Od tego momentu zatrzymanych zostało dwóch podejrzanych o udział w gwałcie - Ireneusz M. oraz wspomniany już Norbert B.

Śledztwo jest nadal w toku.

Więcej o: