"Kler" na okładce "Gazety Polskiej". JP II, Popiełuszko, Wyszyński w walce z islamistami i LGBT

"Gazeta Polska" na swojej okładce nawiązuje do filmu "Kler". W miejscu czterech bohaterów z plakatu tygodnik umieścił m.in. Jana Pawła II. Tytułowy kler według tygodnika był dla Polaków m.in. "skarbem w walce z LGBT i islamistami".

"Gazeta Polska" swoje środowe wydanie promuje okładką nawiązującą do plakatu promującego film "Kler", tyle tylko, że na zdjęciu umieszczono: prymasa Stefana Wyszyńskiego, papieża Jana Pawła II, Jerzego Popiełuszkę i o. Maksymiliana Marię Kolbego. Pod ich wizerunkami jest napis, wskazujący na to, że przedstawiciele Kościoła są skarbem w walce z "nazizmem, komunizmem, LGBT i islamistami".

Tekst wewnątrz numeru nie dotyczy bezpośrednio filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego, a kampanii jaką miały wywołać wokół niego media i nieprzychylne Kościołowi środowiska.

Gdy Europa upada, niszczona przez polityczną poprawność i gender z jednej, a islamskie hordy z drugiej strony, powstał plan wywołania buntu Polaków przeciwko księżom. Taki plan mógł zrodzić się tylko w głowach wrogów Polski

- czytamy w zapowiedzi tekstu okładkowego.

"Setki negatywnych newsów na temat księży, które nagle zasypały media, mając stworzyć wrażenie, że oto dotąd nie dostrzegaliśmy jakiejś gigantycznej patologii" - pada już na wstępie tekstu okładkowego.

Z kolei w mediach społecznościowych nowy numer "GP" jest też zapowiadany tym fragmentem tekstu Piotra Lisiewicza:

Znacie osobiście jakiegoś księdza-pedofila? Niemal 100 procent wiernych odpowie, że nie. Tu nie ma możliwości, by ci ludzie kłamali.

Pedofilia w Kościele. Skandale w Irlandii, USA, Niemczech i Polsce

Skandale pedofilskie w tym roku wybuchały m.in. w Irlandii, obszerny raport na temat molestowania seksualnego nieletnich opublikowano w USA, podobny raport powstał w Niemczech.

Nie inaczej jest też w Polsce. W naszym kraju powróciła sprawa księdza Romana B., który więził i przez kilkanaście miesięcy gwałcił 13-letnią uczennicę, poznaną na lekcjach religii. W ostatnim czasie niektórzy duchowni zaczęli otwarcie mówić o tym problemie w swoich szeregach, a nawet przepraszać.

Podczas posiedzenia plenarnego Episkopatu Polski, które zakończy się w środę, jednym z tematów ma być właśnie pedofilia w Kościele.

Więcej o przypadkach pedofilii w Kościele można przeczytać tutaj:

Więcej o: