Niedziele handlowe wrzesień 2018. Czy w jutro sklepy będą otwarte?

To właśnie w sobotę wielu Polaków zadaje sobie pytanie o to, czy jutro wypada niedziela handlowa, czy większe zakupy trzeba zrobić jeszcze dziś. Jak jest w tym tygodniu? Podpowiadamy.

Z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele wynika, że 30 września to niedziela handlowa. Dlaczego?

Niedziele handlowe 2018. Kiedy kolejna niedziela handlowa?

Treść ustawy wprowadzającej podział na niedziele handlowe i niehandlowe mówi, że w 2018 roku niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu i są to zazwyczaj pierwsza i ostatnia niedziela danego miesiąca. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są miesiące, kiedy przypadają ważne święta, takie jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie. We wrześniu nic takiego nie miało miejsca, dlatego niedzielami handlowymi są 2 oraz 30 września.

Jak będzie w październiku? Dokładnie tak samo. Niedziele handlowe wypadną 7 października (a więc już w następnym tygodniu) oraz 28 października.

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Jakie zmiany w kolejnych latach?

Ustawa, która dzieli niedziele na niedziele handlowe i niehandlowe przewiduje, że ilość niedziel handlowych w kolejnych latach będzie się zmniejszać. W 2019 roku niedziele handlowe będą wypadać tylko raz w miesiącu (i będą to ostatnie niedziele miesiąca), z kolei w 2020 będzie zaledwie siedem niedziel w ciągu roku.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: