"Kler" zablokowany też w Ełku? Radny powołał się na Jana Pawła II: "Nie opluwa się własnej matki"

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego prawdopodobnie nie będzie wyświetlany w jednym z kin w Ełku. Radny, argumentując sprzeciw wobec "Kleru", powołał się na Jana Pawła II.

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego nie wszedł jeszcze do kin, a już wzbudza kontrowersje. Film nie będzie wyświetlany w Ostrołęce, gdzie miejskie kino podlega prezydentowi, który jednocześnie jest katechetą, a także w Grodzisku Mazowieckim, gdzie obraz będzie można zobaczyć najprawdopodobniej dopiero pod koniec października albo na początku listopada.

"Kler" nie będzie wyświetlany też w Ełku?

Teraz do tego grona może dołączyć Ełk. Radny Wojciech Kwiatkowski złożył wniosek, by w samorządowym kinie w ogóle nie wyświetlano "Kleru".

- Jest to krytyka duchowieństwa, a ja jestem członkiem Kościoła katolickiego i nie życzę sobie, żeby taki film pokazywano w samorządowym kinie -  argumentował wniosek Wojciech Kwiatkowski z Klubu Radnych Dobro Wspólne. - Jesteśmy miastem, które ma obywatela honorowego papieża Jana Pawła II, który nazywał Kościół Katolicki swoją matką. Jeśli jesteśmy tutaj katolikami (…) nie opluwa się własnej matki - dodał.

Film z posiedzenia rady miejskiej w Ełku opublikował na Facebooku portal Miasto-gazeta.pl.

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz nie odpowiedział jeszcze na wniosek radnego. "Kler" będzie za to wyświetlany w drugim ełckim kinie. Premiera filmu odbędzie się w piątek 28 września.

Więcej o: