Sprawa Tomasza Komendy wróciła dzięki rodzicom zamordowanej. Ich prawnik: Mają prawo do odszkodowania

Pełnomocniczka rodziców zamordowanej Małgorzaty Kwiatkowskiej przekonuje, że mają oni prawo do odszkodowania od państwa. Jej zdaniem nawet większe niż Tomasz Komenda, niesłusznie skazany w sprawie śmierci 15-latki.

To rodzice Małgorzaty Kwiatkowskiej zawnioskowali o wznowienie sprawy śmierci córki. Dzięki temu uniewinniono Tomasza Komendę, który odsiadywał niesłusznie wyrok za zabicie 15-latki. Co więcej, to właśnie wznowienie sprawy pozwoliło na ujęcie dwóch podejrzanych w sprawie: Ireneusza M. i Norberta B.

W rozmowie z Wirtualną Polską, pełnomocniczka rodziców Kwiatkowskiej, mec. Ewa Szymecka opowiedziała o kulisach tego wznowionego śledztwa. Jak mówiła, to dzięki ich zgodzie na ekshumację ciała córki można było powtórzyć badania, które dały nowe dowody w sprawie.

Zbrodnia miłoszycka. "Świat runął dla nich po raz drugi"

Mec. Szymecka stwierdziła też, że dla tej pary ogromnym szokiem była informacja, że domniemany morderca ich córki jest w rzeczywistości niewinny.

- Gdy okazało się, że ten, którego uważali za jednego ze sprawców, nic nie zrobił, świat runął dla nich po raz drugi. Stracili wiarę w wymiar sprawiedliwości. Mają poczucie, że państwo nie zadbało o ich dziecko - opowiadała adwokat.

Oprócz tego w ocenie mec. Szymeckiej rodzice raczej nie zechcą uczestniczyć w kolejnym procesie dotyczącym śmierci córki.

Pełnomocniczka rodziny: Rodzina może domagać się odszkodowania

Według adwokat mogliby oni z kolei wystąpić o odszkodowanie do Skarbu Państwa. Mec. Szymecka przekonywała, że rodzice Małgorzaty Kwiatkowskiej są nawet "na lepszych prawach niż Tomasz Komenda". 

Są w sytuacji dramatycznego napięcia przez to, że państwo i wymiar sprawiedliwości zawiodły. Taki stres jest nieodwracalny. Wymagają pomocy, a zostali sami

- wyjaśniała adwokat.

Dla przypomnienia: Tomasz Komenda, zgodnie z zapowiedziami, ma domagać się 18 mln zł odszkodowania od państwa.

Więcej o:
Komentarze (87)
Sprawa Tomasza Komendy wróciła dzięki rodzicom zamordowanej. "Mają prawo do odszkodowania"
Zaloguj się
 • miniaga

  Oceniono 45 razy 41

  Olbrzymia tragedia dla rodziców, stracić dziecko, ale pani Mecenas mocno pojechała. Za śmierć dziecka odszkodowanie przysługuje wtedy, gdy rodzice wykupią polisę. Nie wiem czy cierpieli bardziej niż Tomasz Komenda - nie da się tego porównać a jednak bardzo mnie takie porównanie oburzyło.

 • who_cares

  Oceniono 30 razy 26

  Szymecka niech się lepiej przymknie, jeszcze na początku roku kiedy były już znane wyniki badań DNA wykluczające Komendę, ta twierdziła że na pewno jest winny.

 • koles751

  Oceniono 21 razy 19

  Porównanie sytuacji rodziców do sytuacji p. Tomasza co najmniej niezręczne.

 • baaag

  Oceniono 36 razy 16

  Internet nie zapomina, na sczęście lub nieszczęście...Z Wyborczej, 2004 r.: "Mecenas Ewa Szymecka, pełnomocniczka rodziców zamordowanej Małgorzaty K., wytykała mu, że osłania pozostałych sprawców zabójstwa: - Najpierw przyznał, że był w Miłoszycach i odbył stosunek z jakąś dziewczyną. Później zaprzeczył i odmówił składania wyjaśnień. Jego postawa świadczy o tym, że kryje współsprawców.
  Razem z rodzicami zamordowanej wnioskowała o dożywocie dla Tomasza K. "
  No, nalezy się jej co najmniej połowa z tych milionów...

 • wejsunek35

  Oceniono 20 razy 14

  Ciekawe na jaki procent umówił się trawnik.

 • dante_waw

  Oceniono 17 razy 13

  Jeden prawnik odwalil fuszerke i nie poniesie konsekwencji, drugi prawnik wyszarpie odszkodowanie za fuszerke tego pierwszego i wezmie czesc do kieszeni... za wszystko zaplaca podatnicy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX